"איום ממשי": אצטדיון בגרמניה פונה מחשש לפצצה

משחק הכדורגל בין נבחרות גרמניה להולנד בהנובר בוטל דקות לפני תחילתו בעקבות מידע על פיגוע מתוכנן, ועשרות אלפי הצופים פונו. שר גרמני הבהיר: "לא נמצאו חומרי נפץ". מפקד המשטרה: קיבלנו "התרעות רציניות"‎

מתקפת הטרור בפריז גורמת לבהלה ביטחונית ברחבי אירופה: משחק הכדורגל בין נבחרות גרמניה להולנד, שהיה אמור להתקיים הערב (שלישי) באצטדיון בהנובר, בוטל דקות לפני תחילתו בשל "איום ממשי" לביצוע פיגוע. במדינה דווח כי משאית תופת שהוסוותה כאמבולנס התגלתה סמוך למקום, אך זמן קצר לאחר מכן הבהיר שר גרמני: "לא התגלו חומרי נפץ ואיש לא נעצר". מפקד משטרת הנובר אמר כי כוחות הביטחון קיבלו "התרעה רצינית" לכך שנמצא מטען חבלה במקום כרבע שעה אחרי פתיחת שערי האצטדיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשטרה הגרמנית פינתה את עשרות אלפי הצופים מאצטדיון HDI ARENA בהנובר דקות ספורות לפני שמשחק הידידות היה אמור להתחיל. כמעט במקביל, התקבל דיווח על פינוי אולם המופעים TUI-ARENA בעיר, שיכול להכיל 14 אלף בני אדם, לקראת תחילת הופעה. בנוסף, דווח שתחנת הרכבת המרכזית בהנובר נסגרה בשל חפץ חשוד.

אצטדיון וומבלי

נבחרת גרמניה שיחקה באצטדיון סטאד דה פרנס בפריז מול נבחרת צרפת בליל שישי, כשהמחבלים המתאבדים שלקחו חלק במתקפת הטרור המשולבת פוצצו את עצמם בסמוך.

מוקדם יותר היום בוטל משחק הידידות בין נבחרות בלגיה לספרד בכדורגל, שתוכנן להיערך הערב בבלגיה, מחשש מפיגוע. ההתאחדות הבלגית אישרה כי הסיבה לאי-קיום המשחק היא אכן ביטחונית. בבלגיה חוששים כי המחבלים שנמלטו מזירת הדמים בצרפת עברו את הגבול וינסו לעשות פיגוע נוסף לפני שייתפסו על ידי השלטונות.

האנובר, הערב

"בהתחשב בנסיבות שנוצרו, אנחנו לא יכולים לקחת על עצמנו סיכון ביטחוני, ולהעמיד בסכנה את שחקני שתי הנבחרות ואת הקהל שיגיע למשחק", נכתב בהודעת ההתאחדות הבלגית.

הערב יתקיים משחק ידידות נוסף בין נבחרות צרפת לאנגליה באצטדיון וומבלי בלונדון. כאות הזדהות עם העם הצרפתי הואר האצטדיון הערב בצבעי דגל צרפת.

במקביל, מטוס של חברת "בריטיש איירווייז" שהיה בדרכו מלונדון לבוסטון ביצע נחיתת חירום לאחר שנוסעת ניסתה לפרוץ לתא הטייס.

בהכנת הידיעה השתתפו: אלעד שמחיוף, אסף יחזקאלי, יואב שוסטר, עמית ולדמן