אחרי הודעת הקרמלין: מתקפה רוסית נרחבת נגד דאע"ש בסוריה

שעות ספורות לאחר שמוסקבה הודיעה רשמית כי פיצוץ חבלני הוביל להתרסקות המטוס הרוסי בסיני, פתח צבא רוסיה במתקפה מסיבית נגד מטרות של המדינה האסלאמית בעיר ראקה בסוריה. חלק מהמטרות הותקפו בטילי שיוט מהים‎. במקביל שוחחו נשיא רוסיה פוטין ונשיא צרפת הולנד וסיכמו על שיתוף פעולה בין המדינות במלחמה דאע"ש

זמן קצר לאחר הודעת הממשל הרוסי כי מאחורי התרסקות המטוס הרוסי בסיני בחודש שעבר עומדת פעולת טרור מכוונת, פתחה רוסיה בתקיפה נרחבת נגד ארגון דאע"ש בסוריה. על פי הדיווחים, המתקפה כללה טילים ארוכי טווח וטילי שיוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיסבוק

רוסיה עדכנה את וושינגטון לפני ההתקפות כי בכוונתה להשתמש בשני טילי שיוט לטווח ארוך ששוגרו מהים - כך אמר גורם ביטחוני בארה"ב.

על פי הדיווח, רוסיה ביצעה תקיפות אוויריות על מפקדת דאע"ש בעיר ראקה שבצפון מזרח סוריה. מקור בממשל הצרפתי אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "ברגע זה, הרוסים נמצאים בתהליך של העצמת המתקפות בראקה, זו הוכחה לכך שגם הם מודעים לאיום המדינה האסלאמית".

במקביל לתחילת המתקפה הודיע נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, כי ארצו תשתף פעולה עם חיל הים וחיל האוויר הצרפתים בפעולות נגד דאע"ש בסוריה. מאוחר יותר אף שוחח פוטין בטלפון עם נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, והשניים סיכמו על שיתוף פעולה בין המדינות נגד ארגון הטרור.

שרידי המטוס הרוסי בסיני (רויטרס)

רוסיה: פצצה שהופעלה באוויר הובילה להתרסקות

מוקדם יותר הודיע ראש מערך הביטחון הפדרלי הרוסי לנשיא פוטין כי פעולת טרור היא שהובילה להתרסקות טיסת "מטרוג'ט" שיצאה משארם א-שייח' בחצי האי סיני בחודש אוקטובר.

מפרטי חקירת ההתרסקות, פצצה מאולתרת במשקל 1.5 קילוגרמים התפוצצה על סיפון המטוס והובילה להתרסקותו ב-31 באוקטובר. בהתרסקות נספו כל 224 הנוסעים ואנשי הצוות. צוות החקירה הגיע למסקנה לאחר שמצא עקבות של חומרי נפץ בין הריסות המטוס.