"המוח מאחורי המתקפה בפריז היה על הכוונת"

גורמי ביטחון רשמיים טוענים כי עבד אלחמיד אבו-עוד היה יעד לחיסול של שירותי הביון במערב הרבה לפני שהוציא לפועל את מתקפת הטרור הרצחנית בבירת צרפת. לדבריהם מבצע החיסול נכשל לאחר שאבדו עקבותיו של אבו-עוד בסוריה

עבד אלחמיד אבו-עוד, האיש שעמד מאחורי מתקפת הטרור הקטלנית בפריז, היה יעד לחיסול של ארגוני הביון במערב שבועות וחודשים לפני שהוציא לפועל את גל הפיגועים בצרפת - כך טוענים גורמי ביטחון רשמיים. לדברי אותם גורמים, המבצע לחיסולו של אבו-עוד נעצר לאחר שעקבותיו אבדו בסוריה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול חשפו גורמים רשמיים בצרפת חשפו את זהותו של אבו-עוד כמי שנחשד כי מימן ותכנן את שרשרת הפיגועים. על פי החשד האיש, בלגי ממוצא מרוקאי, תכנן את הפעולה מחוץ לגבולות המדינה - בסוריה.

פעיל הטרור הבלגי עמד בראש תא אסלאמי קיצוני שפעל בבלגיה ובצרפת ופורק על ידי כוחות הביטחון המקומיים בחודש ינואר האחרון, לא לפני שהצליח לבצע שורה של פיגועים. מאז נמלט ליוון ועקבותיו אבדו. בזמן שחלף עמל ממקום מושבו בסוריה כדי לבנות את החוליה שביצעה את הפיגועים, שגבו את חייהם של לפחות 129 בני אדם.

זירת הפיגועים בפריז (רויטרס)

אבו-עבוד בן ה-28 מזוהה עם המדינה האיסלאמית (דאע"ש) ונחשב לאחד מהתליינים הפעילים ביותר של ארגון הטרור. הוא נלחם בשנים האחרונות בסוריה ונודע לראשונה לפני למעלה משנה כשהופיע באחד מסרטוני הזוועה של הארגון, שבמהלכו נראה נוהג ברכב שהוביל מספר רב של גופות לקבר אחים.