חיוכים ובירה: התמונות לפני הטבח

תמונות שצולמו דקות לפני שהמחבלים פתחו באש באולם המופעים בפריז מציגות את פניהם המאושרות של ההמונים בקהל: מניפים ידיים באוויר, שמחים ובעיקר לא מודעים לזוועה שתתרחש כמה דקות לאחר מכן, אז יירצחו 89 מהם‎

שמחים, מחייכים, נהנים מהמוזיקה: תמונות מצמררות המתעדות את הצעירים בקהל באולם המופעים בטקלאן בפריז - דקות ספורות לפני הטבח הנורא שבו נרצחו 89 מהם על-ידי חמושי דאע"ש - מתפרסמות הערב (שני) לראשונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות, שפורסמו ב"דיילי מייל" הבריטי, צולמו סמוך לשעה 21:40 (שעון מקומי), בעת שלהקת הרוק "איגלס אוף דת' מטאל" ניגנה את אחד משיריה האהובים ביותר, "Kiss The Devil". הצעירים בקהל נראים בתמונה כשהם מניפים כוסות בירה במהלך ההופעה. דקות לאחר מכן פרצו המחבלים אל האולם ופתחו באש אוטומטית וטבחו בצעירים.

דקות לפני הטבח (DailyMail/Vantagenews)

הלהקה על הבמה (DailyMail/Vantagenews)

אתמול פרסמה משטרת צרפת את תמונתו של עבדל-סאלם, אזרח צרפת בן 26 שנחשד כי הוא המחבל השמיני שלקח חלק במתקפה ונמלט. על פי החשד הוא נמלט מהמדינה דרך מעבר הגבול בין צרפת לבלגיה, שעות ספורות לאחר הפיגוע. מכיוון ששמו לא הופיע ברשימת המבוקשים הוא נעצר, תושאל ותוך זמן קצר שוחרר והמשיך בדרכו לפרבר הבלגי. היום דווח כי כוחות מיוחדים של משטרת בלגיה לכדו את סאלח עבדל-סאלם, אך מאוחר יותר הידיעות הוכחשו.

אזור מולנבק מוכר כמקום שמאוכלס במהגרים רבים והפך לאחד היעדים המרכזיים של המשטרה המקומית - לאחר המתקפה הקטלנית על הבירה הצרפתית. בשנים האחרונות מיישבים את מולנבק גורמי איסלאם קיצוני, שמחפשים בסיס נוח ודיסקרטי להוצאה לפועל של פיגועים. "זו קרקע פוריה לאלימות", הסביר לא אחר מראש העיר.