שעות לפני המתקפה: המחבל בפריז. תיעוד

מצלמות רחוב תיעדו את עבדל-סאלם סלאח, המחבל השמיני שעדיין נמצא במנוסה, כשהוא מתהלך ברחובות פריז. הוא תועד זמן קצר לפני שהוציא לפועל יחד עם חבריו את התכנית השטנית‎

חקירת מתקפת הטרור בפריז נמשכת ומתפרשת על פני שתי מדינות - צרפת ובלגיה. ביממה האחרונה פורסמו שמות כל חברי החולי שהשתתפו בפיגועים בליל שישי וגם שמו של "המוח" שמאחורי הפיגוע ידוע - עבד אל-חמיד בעוד (28) מבלגיה, השוהה בסוריה. היום (שני) פורסמו ברשת "סקיי" הבריטית תמונות ממצלמות רחוב בפריז המתעדות את המחבל השמיני שאחריו עדיין מתנהל מצוד, עבדל-סאלם סלאח (26), כשהוא מתהלך ברחובות בירת צרפת שעות ספורות לפני הפיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום דיווחו כלי תקשורת בבלגיה כי סלאח נלכד במולנבק, פרבר בלגי שמזוהה עם גורמי איסלאם קיצוני, אך התובע הכללי בצרפת הכחיש את הדברים וטען כי אין בהם שחר. כבר בשעות הבוקר המוקדמות פשטו כוחות המשטרה הבלגית על המקום, בעקבות מידע מודיעני שהתקבל עוד קודם לכן שהמחבל נמצא במקום. על פי הדיווחים, הם קראו לחשוד להסגיר את עצמו, אך לא נענו.

כבר אתמול פרסמה משטרת צרפת את תמונתו של עבדל-סאלם, אזרח צרפת בן 26 שנחשד כי הוא המחבל השמיני שלקח חלק במתקפה, והיחיד שיצא ממנה בחיים. על פי החשד הוא נמלט מהמדינה דרך מעבר הגבול בין צרפת לבלגיה, שעות ספורות לאחר הפיגוע. מכיוון ששמו לא הופיע ברשימת המבוקשים הוא נעצר, תושאל ותוך זמן קצר שוחרר והמשיך בדרכו לפרבר הבלגי.

צו המעצר נגד סלאח

מולנבק מוכר כמקום שמאוכלס במהגרים רבים והפך לאחד היעדים המרכזיים של המשטרה המקומית - לאחר המתקפה הקטלנית על הבירה הצרפתית. בשנים האחרונות מיישבים את מולנבק גורמי איסלאם קיצוני, שמחפשים בסיס נוח ודיסקרטי להוצאה לפועל של פיגועים. "זו קרקע פורה לאלימות", הסביר לא אחר מראש העיר.