הגיבור של פריז: הציל ושילם בחייו

ביום שישי האחרון הגיע לודוביץ' באומבס בן ה-40 לבית קפה ברובע ה-11 של פריז לחגיגת יום הולדתה של חברה. בשלב מסוים קטעו את המוזיקה קולות של ירי מנשק אוטומטי. 19 בני אדם נרצחו, אחד מהם היה באומבס – שזינק אל מול הקליעים כדי להציל את חיי חברתו

הקריב את חייו. לודוביץ' באומבאס (לודו), (פייסבוק)

לצד האבל וההלם ממתקפת הטרור בפריז, צצים בימים האחרונים גם סיפורי גבורה והקרבה. אחד מהם הוא לודוביץ' באומבאס, צרפתי ממוצא קונגולזי שהגיע לבית הקפה Terrace of La Belle Epique ברובע ה-11 בעיר לרגל ארוחת יום הולדת לחברתו - והקריב את חייו בזמן שחמוש פתח בירי חסר הבחנה לעבר הסועדים והבליינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באומבס, בן 40 שגדל בעיר ליל שבצפון צרפת, "פשוט זרק את עצמו אל מול הקליעים כדי להציל אישה", נמסר בדיווחים בצרפת. האישה שהציל - מלצרית בשם הודא - נפצעה ופונתה לבית החולים. באומבס, שכונה בחיבה על ידי חבריו "לודו" ו-18 בני אדם נוספים במקום נרצחו.

"הוא אהב לטייל בעולם ויותר מהכל הוא אהב אנשים", סיפרו חבריו על הגיבור. "הוא היה אחד מהאנשים הטובים ביותר שפגשנו בחיים". ניצולי המתקפה בבית הקפה תיארו כיצד מקום הבילוי האופנתי הפך לחדר מיון מאולתר. "חובשים נאבקו כדי להציל פצועים, מסביב שכבו אנשים מתים בשלוליות דם", סיפר רומן רנוויל, אחד העובדים במקום.

החורים שהותירו הכדורים בחזית הבר (רויטרס)

"בהתחלה חשבתי שפיגומים שהיו בסמוך קרסו, זה היה צליל מאוד מתכתי", הוא סיפר, "אבל אז ראיתי את האנשים שרועים על השולחנות, מתים. את האנשים שנפצעו קשה הנחנו על המדרכה בחזית המסעדה. ידענו שרובם כבר מתו, ביניהם מלצר בשם קרלוס שהיה חבר טוב שלי".

"אדם נוסף היה במצב של הלם", סיפר העובד. "הוא ניסה לבצע החייאה באחותו אבל היא מתה לו בידיים. אחות נוספת שלו נורתה בראש ומתה מאוחר יותר בבית החולים. היו אנשים שזעקו מכאב, אבל רובם היו שקטים, רק ניסו לנשום ולהישאר בחיים".