דיווח מיוחד: מכאן יצאו המחבלים למתקפת הטרור

שליח חדשות 2 סייר בשכונה בבריסל בה התגוררו חמישה ממבצעי מתקפת הטרור בפריז ובהם אחד המחבלים המתאבדים. בדיוק באותו זמן פשטו מאות שוטרים על בתי החשודים וביצעו מעצרים. התיעוד המלא הערב במהדורה המרכזית

שלוש יממות אחרי המתקפה שהחרידה את פריז, באירופה נמשך המצוד אחר תשתית הטרור שאחראית לרצח 132 בני אדם ולפציעתם של מאות נוספים. אנשי חדשות 2 אוהד חמו ואיתי פיליבה סיירו היום בשכונת מולנבק שליד בריסל, שנחשבת לאחד מקיני הטרור של האיסלאם הקיצוני באירופה והפכה בשעות האחרונות למוקד לפשיטות משטרתיות. הדיווח המלא - הערב במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר משעות הבוקר המוקדמות ניתן היה להבחין בכוחות הביטחון המקומיים שביצעו פשיטות על מתחמי מגורים, שבהם על פי החשד הסתתרו פעילי טרור.

הם עוברים מבית לבית, בניסיון לתור אחר אנשים שאולי מעורבים בפיגוע הקטלני, בניסיון לדלות מידע שאולי יצליח למנוע גם את הפיגוע הבא. מהשכונה הזו בלבד יצאו חמישה מהמעורבים במתקפה, אדם נוסף שימש כמחבל מתאבד, ואם תשאלו את המקומיים - לא מדובר בהפתעה.

על פי הדיווחים בתקשורת הבלגית, שגוררים הכחשה מצד הרשויות בצרפת - כאן הסתתר גם סאלח עבדל סאלם, המחבל השמיני ממתקפת הטרור בפריז שהצליח להימלט מהמדינה. על פי הדיווחים הוא נעצר ונלקח לחקירה לאחר שהתבצר במקום. הצעיר הצרפתי בן ה-26 נמלט למולנבק שעות לאחר המתקפה. הוא נמלט דרך מעבר הבול בין צרפת לבלגיה, ומכיוון ששמו לא הופיעה ברשימת המבוקשים הוא נעצר, תושאל ושוחרר.

כוחות המשטרה, היום (רויטרס)

ולא רק הוא הפך ממהגר דל אמצעים לפעיל טרור מסוכן בפרבר הקטן הזה - גם מי שנחשב למוח שמאחורי המתקפה, התגורר כאן במשך תקופה ארוכה: מדובר בעבד אלחמיד אבו-עוד, בלגי ממוצא מרוקאי שנחשד כי הוא המממן והמתכנן העיקרי של הפעולה. על פי החשד, את שרשרת הפיגועים תכנן מחוץ לגבולות המדינה - בסוריה, שם הוא לוקח חלק כפעיל בכיר של המדינה האיסלאמית, דאע"ש.