תיעוד מתוך המסוק: חילוץ דרמטי בלב ים

אישה שהייתה על ספינת תענוגות ששטה כ-150 ק"מ מחופי פלורידה סבלה מקריסת מערכות וסכנה נשקפה לחייה. צוות מוסק של משמר החופים האמריקני שהוזנק לסייע צילם בזמן אמת את מבצע החילוץ המורכב שבזכותו ניצלו חייה

חילוץ דרמטי של אישה חולה מספינת תענוגות בלב ים תועד במצלמות צוות החילוץ: מסוק של משמר החופים האמריקני הוזנק לחלץ אישה בת 64 שחלתה וחשה ברע במהלך שיט בספינת של חברת Carnival, ששייטה במרחק של 145 קילומטרים מחוף דייטונה שבפלורידה. על פי הדיווחים, נשקפה סכנה לחיי האישה והיא נזדקקה לטיפול דחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה המסוק - מסוג MH-65 - חג מעל ספינת הענק כשאחד מאנשי הצוות משלשל לסיפון אלונקה מחוברת לכבל שעליה הועלתה האישה. לאחר מכן הורמה האלונקה למסוק שפינה אותה לקבלת טיפול בבית החולים. האישה סבלה מקריסת מערכות והחילוץ המהיר הציל את חייה.

"אנחנו באמת מעריכים את המקצועיות של הצוות הרפואי על הספינה", אמר סגן טרנט מאיירס, טייס המסוק. "הם דאגו שהחולה תהיה על הסיפון מוכנה לקראתנו, כשהגענו למקום נתנו לנו את התמיכה הנדרשת כדי לזרז את המשימה שהסתיימה בשלום".

תנאי הים בזמן החילוץ היו מאוד לא פשוטים על פי הדיווחים ועל כך אמר הטייס: "עברנו טלטלה בלתי צפויה כשהגענו לשם. לכן, כשיש צוות כזה מוכשר בצד השני של הכבל, זה עוזר מאוד בהפיכת משימה כזו להצלחה".