המשטרה הצרפתית חקרה את המחבל הנמלט שעות לאחר המתקפה - ושחררה אותו

עבדסלאם סלאח, הצעיר בן ה-26 שחשוד במעורבות בביצוע מתקפת הטרור בפריז, תושאל שעות לאחר הפיגועים על ידי השוטרים - ושוחרר. כעת, משעלה חשד כי הוא קשור לאירועים, מנהלת המשטרה מרדף אחריו בכל רחבי אירופה

המשטרה הצרפתית תחקרה ושחררה את החשוד בביצוע מתקפת הטרור: על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP, שוטרים צרפתיים תשאלו את החשוד במעורבות בפיגועים מספר שעות בלבד לאחר המתקפה - ולאחר התשאול, שחררו אותו לחופשי. ביממה האחרונה מתנהלים חיפושים קדחתניים אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים תשאלו את החשוד הנמלט לאחר שנעצר עם מכוניתו סמוך לגבול הבלגי, שעות בודדות לאחר שהרשויות בצרפת חשפו את זהותו וכי שכר רכב מסוג פולקסווגן פולו שננטשה סמוך לזירת אחד הפיגועים שהתרחשו בפריז ביום שישי האחרון.

המחבל אחריו מתנהל מרדף הוא עבדסלאם סלאח, אזרח צרפת בן 26. משטרת צרפת, בסיוע האינטרפול, עדיין מנהלת מרדף אחרי סלאח והוציאה צו מעצר בינלאומי נגדו. לטענת המשטרה הוא חמוש ומסוכן. שני אחיו גם חשודים במעורבות במתקפה. בתוך כך, חקירת הפיגועים העלתה כי המחבלים היו בקשר עם גורמים רשמיים בדאע"ש בסוריה ערב המתקפה.

מעצר חשוד בבלגיה, היום (טוויטר)

על פי הדיווחים, סלאח נבדק במעבר הגבול בין צרפת לבלגיה ביום שבת, אחרי הפיגועים, אבל בגלל ששמו עדיין לא הופיע בשום רשימת מבוקשים, הוא לא נעצר והמשיך בדרכו - כנראה למולנבק, אותו פרבר של בריסל שבו המשטרה הבלגית עצרה הבוקר את החשודים במעורבות במתקפה. לפחות שניים מהמחבלים היו תושבי בריסל. עדיין לא ברור מה היה חלקו של סלאח במתקפה.

התובע הפדרלי בבריסל אישר שמכונית עם לוחית רישוי בלגית נראתה קרוב ל"בטקלאן" סמוך לשעת הירי. ברכב נמצאו רובי קלצ'ניקוב שלפי החשד נעשה בהם שימוש בפיגועים. דובר משרד התובע מסר כי מדובר ברכב שכור.

המשטרה הצרפתית דיווחה גם שאחד המחבלים הגיע מסוריה לאי היווני קוס, לאחר שחצה את הים עם עוד 69 מהגרים מטורקיה ב-3 באוקטובר. משם עשה את דרכו לצרפת, ולאצטדיון "סטאד דה פראנס" בפריז - שם החלה המתקפה.מפרטי החקירה עולה עוד, כי לפחות אחד הדרכונים שנמצאו באצטדיון הפריזאי היה דרכון סורי מזויף. על פי הדיווחים, בדרכון מופיעות ספרות שלא יכולות להופיע על הדרכון המקורי, ולכן סבורים החוקרים שהדרכון הוא אחד ממוצרי תעשיית הזיופים של דרכונים סורים שפורחת בטורקיה. שר הפנים של סרביה אמר הבוקר שהאיש שהחזיק את הדרכון הסורי עבר דרך המדינה ב-7 באוקטובר.

האינטרפול, שהצטרף לחקירת פיגועי הטרור, טען שבזכות טביעות האצבע שנלקחו מהמחבל ביוון, ניתן היה לקשר אותו למתקפה בפריז. שני חשודים נוספים שמבוקשים עכשיו על ידי השלטונות הצרפתיים נרשמו כפליטים ביוון בתחילת השנה.