חשד: פיגועי ענק עמדו להתרחש באיסטנבול - במקביל למתקפת הטרור בפריז

רשויות הביטחון בטורקיה עצרו איש ג'יהאד ממוצא בריטי שעל פי החשד, תכנן לבצע מתקפת טרור בסדר גודל זהה לזה שהתרחש בפריז - ובאותו היום בו התרחשו הפיגועים. האיש שנעצר: קרוב משפחתו של ג'ון הג'יהאדיסט, שעל פי החשד, חוסל בשבוע שעבר

הפיגוע הרצחני באנקרה, בחודש שעבר (רויטרס)

האם מתקפת טרור רצחנית נוספת עמדה להתרחש גם באיסטנבול - ובזמן המתקפה בפריז? גורמים בכירים בטורקיה העלו היום (ראשון) חשד לפיו איש ג'יהאד בכיר ממוצע בריטי שנעצר בשבוע שעבר תכנן לבצע באיסטנבול סדרת פיגועים דומה לזו שבוצעה בסוף השבוע בפריז - כך אומרים שני מקורות ביטחוניים לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

האיש, ששמו אינה סלי דיוויס, הוא קרוב משפחתו של איש דאע"ש שזכה לכינוי "ג'ון הג'יהאדיסט" וכנראה חוסל בשבוע שעבר. דיוויס נעצר יחד עם חבורה שכנראה עמדה לבצע פיגוע ענק באיסטנבול במקביל למתקפת הטרור שהשתוללה בבירה הצרפתית בה נהרגו לפחות 129 בני אדם.

"דייוויס הוא דמות עם תפקיד מפתח בתוך דאע"ש והוא לא נתפס לבד, הוא היה חלק מחוליה", מסר אחד מהמקורות הביטחוניים בריאיון לסוכנות הידיעות.

הפיגוע הקטלני ביותר שידעה טורקיה (רויטרס)

"כרגע אנחנו חוקרים את תכנון הפיגוע שהיה אמור לצאת לפועל באיסטנבול, פיגוע עם אופי דומה לזה שאירע בפריז. אנחנו חושדים שהפיגוע היה עשוי להתרחש במקביל לאירוע בבירה הצרפתית, באותו היום".

רק בחודש שעבר זעזע פיגוע התאבדות רצחני את הבירה הטורקית, אנקרה: פיצוץ בתהלוכה פרו-כורדית הוביל למותם של יותר מ -100 בני אדם. בכירים בממשל הטורקי טענו שאנשי דאע"ש , הם אלו שאחראים לפיגוע - שנחשב לגדול בתולדות טורקיה.