המאבטח במועדון הדמים בפריז משחזר: "מראות הזוועה לא יוצאים לי מהראש"

המחבלים שטבחו בכ-100 בני אדם באולם המופעים במרכז פריז נכנסו תוך כדי ירי במאבטחים שעמדו בכניסה – כך סיפר אחד המאבטחים לתכנית "שש". "המראות לא יוצאים לי מהראש; מרגיש אחראי". תיעוד: הרגעים שאחרי הטבח

הסתערות המחבלים על הדלתות, קולות הירי, הזעקות לעזרה וחוסר האונים - החוויות הקשות מהטבח בערב שבת במועדון "בטקלאן" בפריז לא מרפות מהמאבטח שהוצב בכניסה למתחם. בריאיון בלעדי לשש עם עודד בן עמי מתאר המאבטח את רגעי האימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"המחבלים שהיו צעירים עם כובעים על ראשם", הוא מספר. "הם התחילו לרוץ לתוך המועדון וסגרו את דלתות האולם. רצתי פנימה כדי לנסות לפתוח את הדלתות של יציאת החירום, אך אחד המחבלים עמד ליד הפתח ומנע מאנשים לצאת".

מאבטחת נוספת שהייתה עמו נורתה למוות על ידי המחבלים. "אני מפחד אבל אסור להישבר ולשנות את החיים בפריז", הוא מדגיש. "יש לי ייסורי מצפון ואני מרגיש אחראי. אני כל הזמן נזכר במראות, שלא יוצאים לי מהראש. אני מתקשה לישון בלילה".

משטרת צרפת, בסיוע האינטרפול, עדיין מחפשת אחרי חשוד אחד שהיה מעורב בביצוע הפיגועים שזעזעו את הבירה שלשום. התקשורת המקומית מדווחת שהאזרח הצרפתי ששכר את מכונית הפולקסוואגן פולו וזוהה מחוץ לאולם המופעים "בטקלאן" בו נטבחו 89 בני אדם לא נמצא בין שבעת המחבלים שחוסלו או החשודים שנעצרו בשטח בלגיה.

פריז מנסה להתאושש (רויטרס)

מכונית ובה רובי קלצ'ניקוב

על פי הדיווחים, החשוד נבדק במעבר הגבול בין צרפת לבלגיה ביום שבת, אחרי הפיגועים, אבל בגלל ששמו עדיין לא הופיע בשום רשימת מבוקשים, הוא לא נעצר והמשיך בדרכו - כנראה למולנבק, אותו פרבר של בריסל שבו המשטרה הבלגית עצרה הבוקר את החשודים במעורבות במתקפה. לפחות שניים מהמחבלים היו תושבי בריסל. עדיין לא ברור מה היה חלקו של החשוד אותו מחפשת המשטרה במתקפה הרצחנית.

התובע הפדרלי בבריסל אישר שמכונית עם לוחית רישוי בלגית נראתה קרוב ל"בטקלאן" סמוך לשעת הירי. ברכב נמצאו רובי קלצ'ניקוב שלפי החשד נעשה בהם שימוש בפיגועים. דובר משרד התובע מסר כי מדובר ברכב שכור.

המשטרה הצרפתית דיווחה גם שאחד המחבלים הגיע מסוריה לאי היווני קוס, לאחר שחצה את הים עם עוד 69 מהגרים מטורקיה ב-3 באוקטובר. משם עשה את דרכו לצרפת, ולאצטדיון "סטאד דה פראנס" בפריז - שם החלה המתקפה.

גל מעצרים באירופה (רויטרס)

אחד המחבלים חצה דרך סרביה בחודש שעבר

מפרטי החקירה עולה עוד, כי לפחות אחד הדרכונים שנמצאו באצטדיון הפריזאי היה דרכון סורי מזויף. על פי הדיווחים, בדרכון מופיעות ספרות שלא יכולות להופיע על הדרכון המקורי, ולכן סבורים החוקרים שהדרכון הוא אחד ממוצרי תעשיית הזיופים של דרכונים סורים שפורחת בטורקיה. שר הפנים של סרביה אמר הבוקר שהאיש שהחזיק את הדרכון הסורי עבר דרך המדינה ב-7 באוקטובר.

האינטרפול, שהצטרף לחקירת פיגועי הטרור, טען שבזכות טביעות האצבע שנלקחו מהמחבל ביוון, ניתן היה לקשר אותו למתקפה בפריז. שני חשודים נוספים שמבוקשים עכשיו על ידי השלטונות הצרפתיים נרשמו כפליטים ביוון בתחילת השנה.