צרפת הודיעה: זה המחבל הנמלט‎‏

חקירת מתקפת הטרור הרצחנית בפריז: צרפת פרסמה את צו המעצר הבינלאומי ותמונתו של עבדסלאם סלאח (26), שאחריו מתנהל מצוד בכל רחבי אירופה. ניו-יורק טיימס: "המחבלים יצרו קשר עם דאע"ש בסוריה"

יומיים לאחר מתקפת הטרור הרצחנית בבירת צרפת, באתרים רבים ברחבי הבירה הצרפתית נערכים אירועי זיכרון לנרצחי הפיגועים. ברחבת קתדרלת נוטרדאם התקיימה מיסה בהשתתפות מאות מתושבי העיר, שבמהלכה צלצלו פעמוני הקתדרלה העתיקה לזכר הקורבנות. בתוך כך נחשפה זהותו של המחבל אחריו מתנהל מרדף - עבדסלאם סלאח, אזרח צרפת בן 26.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

משטרת צרפת, בסיוע האינטרפול, עדיין מנהלת מרדף אחרי סלאח והוציאה צו מעצר בינלאומי נגדו. לטענת המשטרה הוא חמוש ומסוכן. שני אחיו גם חשודים במעורבות במתקפה. בתוך כך, חקירת הפיגועים העלתה כי המחבלים היו בקשר עם גורמים רשמיים בדאע"ש בסוריה ערב המתקפה.

תמונתו של סלאח שפורסמה הערב

על פי הדיווחים, סלאח נבדק במעבר הגבול בין צרפת לבלגיה ביום שבת, אחרי הפיגועים, אבל בגלל ששמו עדיין לא הופיע בשום רשימת מבוקשים, הוא לא נעצר והמשיך בדרכו - כנראה למולנבק, אותו פרבר של בריסל שבו המשטרה הבלגית עצרה הבוקר את החשודים במעורבות במתקפה. לפחות שניים מהמחבלים היו תושבי בריסל. עדיין לא ברור מה היה חלקו של סלאח במתקפה.

התובע הפדרלי בבריסל אישר שמכונית עם לוחית רישוי בלגית נראתה קרוב ל"בטקלאן" סמוך לשעת הירי. ברכב נמצאו רובי קלצ'ניקוב שלפי החשד נעשה בהם שימוש בפיגועים. דובר משרד התובע מסר כי מדובר ברכב שכור.

מעצר חשוד בבלגיה, היום (טוויטר)

המשטרה הצרפתית דיווחה גם שאחד המחבלים הגיע מסוריה לאי היווני קוס, לאחר שחצה את הים עם עוד 69 מהגרים מטורקיה ב-3 באוקטובר. משם עשה את דרכו לצרפת, ולאצטדיון "סטאד דה פראנס" בפריז - שם החלה המתקפה.

מעצר חשוד בפריז, היום (טוויטר)


מפרטי החקירה עולה עוד, כי לפחות אחד הדרכונים שנמצאו באצטדיון הפריזאי היה דרכון סורי מזויף. על פי הדיווחים, בדרכון מופיעות ספרות שלא יכולות להופיע על הדרכון המקורי, ולכן סבורים החוקרים שהדרכון הוא אחד ממוצרי תעשיית הזיופים של דרכונים סורים שפורחת בטורקיה. שר הפנים של סרביה אמר הבוקר שהאיש שהחזיק את הדרכון הסורי עבר דרך המדינה ב-7 באוקטובר.

האינטרפול, שהצטרף לחקירת פיגועי הטרור, טען שבזכות טביעות האצבע שנלקחו מהמחבל ביוון, ניתן היה לקשר אותו למתקפה בפריז. שני חשודים נוספים שמבוקשים עכשיו על ידי השלטונות הצרפתיים נרשמו כפליטים ביוון בתחילת השנה.