תיעוד: צעקות, ירי ובכי אחרי הטבח

בסרטון שהופץ ברשת נראים הרגעים הדרמטיים בהם סורקים כוחות הביטחון הצרפתיים את זירת הפיגוע בתיאטרון הבטקלאן בפריז מיד לאחר מתקפת המחבלים שרצחו עשרות. ברקע נשמעים עדיין קולות ירי, וגם בכי של ניצולים

גופות מוטלות על הקרקע, סירנות זועקות של ניידות משטרה וקרב יריות שמתנהל בלב פריז: תמונות שמתפרסמות היום (ראשון) ברשתות החברתיות חושפות את רגעי האימה לאחר שכוחות המשטרה פשטו על תיאטרון "בטקלאן" - שבו התרחש הטבח כחלק ממתקפת הטרור שהכתה בבירה הצרפתית בסוף השבוע. בסרטון ניתן להבחין בהמולה ששררה במקום, במהלך פיגוע הטרור הגדול ביותר בתולדות צרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשרשרת הפיגועים נהרגו 129 בני אדם ועוד מאות נפצעו, בהם עשרות שמצבם עדיין מוגדר קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייהם. מירב הקורבנות נרצחו בטבח שאירע באולם, שבו הופיעה הלהקה האמריקנית "איגלס אוף דת' מטאל". זה קרה כאשר המחבלים החמושים ברובי קלצ'ניקוב נכנסו למקום, ולכדו שם יותר ממאה בני אדם. תחילה חשבה המשטרה כי מדובר בנטילת בני ערובה, אך עד מהרה התברר כי המחבלים מוציאים את הנוכחים במקום להורג.

בתמונות שהתפרסמו בתקשורת הצרפתית נראית הכניסה לאולם ההופעות, כשרסיסי זכוכיות מפוזרים בכל עבר, ככל הנראה כתוצאה מהירי והפיצוצים שאירעו במקום. מספר גופות נראות מוטלות על הקרקע, וקולות ירי נשמעים מתוך המבנה - שהפך לזירה המדממת ביותר במתקפת הטרור המשולבת. עוברי אורח ומספר אנשים שהצליחו להימלט מהמקום נראו מסתובבים חסרי אונים באזור, חלקם אוחזים בראשם כלא מאמינים לזוועה שזה הרגע היו עדים לה.

במהלך הפיגוע פנו רבים מבני הערובה לרשתות החברתיות וקראו לשחרורם: "טובחים בנו אחד אחד, תבואו מהר!". על פי דיווח ברשת "פוקס" האמריקנית, אחד המחבלים צעק לפני שנורה למוות "אני דאע"ש!". עד ראייה מאולם ההופעות דיווח כי "הם צעקו אללה הוא אכבר - למען סוריה". אחר הוסיף ברשת החברתית: "הם יורים פה בכולם".

"הם החליפו מחסניות ועברו בין האנשים, פשוט ביצעו טבח", דיווחו בני ערובה ששוחררו לתקשורת הצרפתית. בן ערובה שחולץ מהמתחם, ג'וליאן, סיפר לרשת CNN: "היה שם מרחץ דמים, הרציחות עדיין נמשכות". לדבריו, "החמושים לא היו רעולי פנים, ראיתי את אחד מהם. לא היה לו זקן, הם נראו כמו כל אחד. הם לא אמרו כלום, פשוט ירו".