אבל עולמי: סיפורי הקורבנות בפריז

אזרחים מ-15 לאומים שונים קיפחו חייהם במתקפת הטרור וטקסי זיכרון צפויים להיערך בכמה מדינות. האמריקנית שהגיעה במסגרת חילופי סטודנטים, מהנדס הגרעין חובב הרוק ובני הזוג שרק עברו לפריז - הפנים מאחורי האסון

הנרצחים במתקפת הטרור

מתקפת הטרור שהכתה בסוף השבוע בפריז גבתה את חייהם של 129 בני אדם וגרמה לפציעתם של 352 נוספים. מרביתם צעירים, מ-15 לאומים שונים, שרק רצו להעביר בילוי לילי באחת הערים המתויירות והיפות בעולם. בשעות שחלפו מאז הפיגוע, נחשפת זהותם של כמה מהקורבנות, אלה הם סיפוריהם:

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלודי ברואיל

אלודי ברואיל (צרפת) בת ה-23 הייתה בין הנרצחים באולם "בטקלאן" שבו הופיעה הלהקה האמריקנית "איגלס אוף דת' מטאל". היא הגיעה למקום יחד עם שישה מחבריה, אך בשלב מסוים נפרדה מהם. אחיה סיפר ל"טיים" על החיפושים ועל הרגע שבו גילה את הנורא מכל. "אני מבין את הכעס, אבל אני חושש שנעשה את הטעויות מהעבר", סיפר אחיה אלכסי, תוך שהוא רומז לפעולות האמריקניות לאחר 11/9. ברואיל הייתה סטודנטית לעיצוב אופנה ואף השתתפה בהפגנות המחאה בשנה שעברה, בעקבות הטבח ב"שארלי הבדו".

ניק אלכסנדר (אנגליה) בן ה-36 מכר מזכרות של הלהקה האמריקנית במהלך מסע ההופעות שקיימה. הוא צפה בהופעה יחד עם בת זוגו, שסיפרה כיצד השניים נשכבו על הקרקע ברגע שהאש נפתחה באולם. "הוא הפסיק לנשום והחזקתי אותו בזרועותיי, אמרתי לו שאני אוהבת אותו. הוא היה אהבת חיי", סיפרה מבית החולים, לאחר שאושפזה בו בעקבות ירי לרגליה. ידידה נוספת שיתפה תמונה משותפת של השניים וכתבה: "נוח בשלום נסיך יקר".

נעמי גונזלס (ארה"ב ומקסיקו) בת ה-23 התגוררה בפריז בחודשים האחרונים כחלק מתכנית חילופי סטודנטים מאוניברסיטת קליפוניה שבה למדה במחלקת העיצוב. "נעמי הייתה כוכבת אמיתית בחוג שלנו", סיפר אחד הפרופסורים האמריקניים. "היא הייתה חלק משמעותי מהעיר ומהקהילה שלנו ונדאג לשמר את זכרונה". באוניברסיטה בלונג ביץ' יקיימו היום טקס זיכרון לזכרה ולזכר יתר הקורבנות בפיגוע.

ולנטין ריבט

ולנטין ריבט (צרפת) בן ה-26 היה עורך דין פלילי בפירמה מוכרת בפריז, שם החל לעבוד עם סיום לימודיו באוניברסיטה בלונדון. כמו מרבית הנרצחים גם הוא נורה למוות במהלך ההופעה של להקת הרוק האמריקנית. "הוא היה פרקליט מוכשר מאוד, כולם אהבו אותו", סיפרו במקום עבודתו. "זו טרגדיה וקשה לעכל את מה שקרה".

מתיו הושה (צרפת) בן ה-38 שימש כטכנאי בתחנת הטלוויזיה הפופולארית "צרפת 24". הוא נורה למוות במהלך הופעת הרוק שאליה הגיע יחד עם מספר מחבריו. בהודעה שפרסמו עמיתיו הם כתבו כי הוא הותיר אחריו ילד בן 6, הם סיפרו על איש חדשות מסור ואהוב והביעו זעזוע עמוק מהמקרה.

קרוליין פרנט (צרפת) בת ה-24 הגיע אל הבטקלאן יחד עם קבוצה של חברים, בהם מעצבת האופנה אמלי ת'ורנס שהצליחה להימלט רק מאחר שהלכה לשירותים דקות לפני שהירי החל. במשך שעות חיפשו אותה מכריה, תוך שהם מפרסמים קריאה נואשת ברשתות החברתיות. כעבור זמן קצר התקבלה ההודעה על מותה. "אנחנו פשוט הרוסים, קרוליין לא שרדה", כתבו.

אליף דוגאן (טורקיה) בת ה-28 ובן זוגה מילקו ג'וזיץ' (בלגיה) בן ה-47 התגוררו בשנים האחרונות בעיר ליאז' בבלגיה. רק לאחרונה עברו לפריז והתגוררו ברובע שבשטחו נמצא אולם ההופעות. הם נורו למוות על ידי המרצחים כשהם זה לצד זה. בני משפחתה של דוגאן המתגוררים באיזמיר שבטורקיה התבשרו על מותה מקריאה באינטרנט. גוזיץ' הותיר אחריו בן מאשתו הראשונה.

אלברטו גונזלס גארידו (ספרד) בן ה-29 מגרנדה היה מהנדס מומחה לאנרגיה גרעינית. בשנתיים האחרונות התגורר בפריז ורק בשנה שעבר נישא לאשתו. השניים היו יחד באולם ההופעות, היא הצליחה לברוח ואילו הוא נורה למוות. את ההודעה על מותו בישר ראש ממשלת ספרד מריאנו ראחוי בהצהרה לתקשורת.

במתקפת הטרור המשולבת נהרגו אזרחים גם מצ'ילה, פורטוגל, מרוקו, טוניסיה, אלג'יריה, מקסיקו ורומניה. זהותם של חלק מההרוגים עדיין לא ידועה לרשויות. עוד עשרות פצועים במצב קשה עד אנוש והחשש בצרפת הוא שמספר הקורבנות עוד יעלה. ברחבי העולם צפויים להתקיים בימים הקרובים טקסי זיכרון לזכר הנרצחים בפיגוע, צרפת כבר הכריזה על שלושה ימי אבל בעקבות האסון - שעלול לשנות את פני המדינה לנצח.