באמצע הרחוב: תיעוד מעצר חשודים בטרור בבלגיה

המשטרה הבלגית ערכה פשיטה על תאי טרור בבריסל, אחרי מעצר חשודים שחזרו אתמול מפריז ברכב שלפי החשד הוביל את המחבלים לאולם בטקלאן. הטלוויזיה הבלגית תיעדה את המעצרים בשכונת המהגרים

כוחות מיוחדים של משטרת בלגיה ביצעו ביממה האחרונה מעצרים ברובע מולנביק בבריסל, בו מתרכזים מהגרים מטורקיה וממרוקו - זאת בעקבות מידע מודיעני שהתקבל לאחר שורת הפיגועים בפריז. על פי הדיווחים בכלי התקשורת המקומיים, מכונית שנצפתה בסמוך לאולם "בטקלאן" שמקורה בבלגיה היא שהובילה את הכוחות, לאחר שנחשף המסלול שעשתה בדרך לאולם בו בוצע הטבח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד שמתפרסם היום (ראשון) מתוך המעצר הדרמטי שבוצע באמצע הרחוב, נראים הכוחות הבלגיים ברובע ההומה כשהם מכתרים את אחד החשודים שכורע על ברכיו. השוטרים שהגיעו למקום עם נשקים שלופים, עצרו את האיש, הכניסו אותו לכלי רכב משטרתי ולקחו אותו לחקירה. באופן דומה נעצרו חמישה אזרחים נוספים.

על פי חלק מהדיווחים אמש, שלושה מתוך שמונת המחבלים שהשתתפו בשורת הפיגועים בבירת צרפת התגוררו באזור. על פי דיווחים אחרים מגורמים רשמיים, כלי הרכב השכור של החשודים שנמצא בבריסל בשבת, נראה בערב ליל שישי סמוך לאולם בטקלאן, שבו נרצחו מרבית קורבנות אירועי הטרור.

(רויטרס)

התובע הפדרלי בבריסל אישר כי מכונית עם לוחית רישוי בלגית נראתה קרוב לבטקלאן. ברכב נמצאו רובי קלצ'ניקוב שלפי החשד נעשה בהם שימוש בפיגועים. דובר משרד התובע, ז'אן-פסקל ת'ורו, סיפר גם כי מדובר ברכב שכור, דבר שמגביר את החשד. המשטרה הצרפתית דיווחה גם שאחד המחבלים הגיע מסוריה לאי רוס היווני, לאחר שחצה את הים עם עוד 69 מהגרים מטורקיה ב-3 באוקטובר. משם עשה את דרכו לצרפת, לפריז ולסטאד דה פראנס.

מפרטי החקירה עולה עוד, כי לפחות אחד הדרכונים שנמצאו באיצטדיון הפריזאי היה דרכון סורי מזויף. על פי הדיווחים, בדרכון מופיעות ספרות שלא יכולות להופיע על הדרכון המקורי, ולכן סבורים החוקרים שהדרכון הוא אחד ממוצרי תעשיית הזיופים של דרכונים סורים שפורחת בטורקיה. שר הפנים של סרביה אמר הבוקר שהאיש שהחזיק את הדרכון הסורי עבר דרך המדינה ב-7 באוקטובר.

האינטרפול, שהצטרף לחקירת פיגועי הטרור, טען שבזכות טביעות האצבע שנלקחו מהמחבל ביוון, ניתן היה לקשר אותו למתקפה בפריז. שני חשודים נוספים שמבוקשים עכשיו על ידי השלטונות הצרפתיים נרשמו כפליטים ביוון בתחילת השנה.