כשהנשיא הולנד גילה: צרפת תחת מתקפה

נשיא צרפת פרנסואה הולנד שהה באצדטיון הכדורגל כשאחד מאנשי השירות החשאי שמאבטחים אותו ניגש אליו ובישר לו על מתקפת הטרור. משם המשיך לחדר הבקרה כדי לקבל עדכון בטרם הוצא משם בליווי מאבטחים. התמונות החזירו את העולם ל-11/9, לרגע שבו קיבל הנשיא האמריקני דאז ג'ורג' בוש את ההודעה על אסון התאומים

רגע ההודעה לנשיא (CNN)

פריז, יום שישי, 21:17: 80 אלף אוהדים צופים במשחק הכדורגל בין גרמניה לצרפת באצטדיון ה"סטאד דה פראנס" כשלפתע נשמע פיצוץ עז מחוץ לאצטדיון. השחקנים נעצרים לרגע, אך ממשיכים במשחק - כשאף אחד מהם לא מבין עד כמה גדולה הדרמה שמתחוללת בחוץ. תוך דקות ספורות הבשורה מגיעה גם אל היציע - שם יושב לא אחר מנשיא צרפת פרנסואה הולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקות ספורות לאחר מכן כשהתברר שלא מדובר בזיקוקים אלא בפיגוע התאבדות שביצע אחד המחבלים שניסה להיכנס תחילה לאצטדיון, ניגש אחד מאנשי השירות החשאי אל הנשיא וסיפר לו על שאירע בעיר האורות. בתמונות שמתפרסמות בתקשורת הצרפתית נראה הרגע שבו הוא רוכן לעבר הולנד. בתמונה הבאה שצולמה שניות לאחר מכן, פניו של הנשיא מחווירות כשהוא מעכל את הבשורה: צרפת תחת מתקפה.

הולנד ביציע, שלשום (CNN)

21:36: לאחר שפיצוץ נוסף נשמע מחוץ לשערי האצטדיון והשמועות כבר מתחילות לעבור בין הצופים, נלקח הנשיא הצרפתי אל חדר השליטה והבקרה - שם הוא מקיים את שיחת הטלפון הראשונה לאחר מתקפת הטרור, על מנת להתעדכן בנעשה. זמן קצר נוסף חולף והולנד מוצא מהאצטדיון. הוא ועשרות אלפי הצופים לא יודעים כי מתקפת הטרור הקטלנית נמצאת בשלב זה רק בראשיתה.

התמונות מתוך אצטדיון הכדורגל בפריז הזכירו לרבים את בוקר אסון התאומים ב-11/9 כשהנשיא האמריקני דאז ג'ורג' בוש קיבל את הבשורה על המתקפה שהכתה בארצו. זה קרה במהלך ביקור שערך בוש בבית ספר יסודי בפלורידה, ביקור שבמהלכו אף הקריא סיפור לתלמידי כיתה ב' בבית הספר. בוש שלא הבין את גודל האסון, נשאר דקות ארוכות בתוך הגן, הולנד לעומתו למד את הלקח ומיהר לפעול.