סטודנטים ישראלים בפריז: "רגילים לטרור מי-ם"

צעירים שעברו לצרפת במסגרת חילופי סטודנטים תיארו את האווירה בבירה לאחר מתקפת הטרור. "התחלנו לקבל הודעות מהמשפחות שרצו לוודא שהכול בסדר", סיפרו. "ישר עלינו לדירות וראינו חדשות כל הלילה"

"לאט לאט התחלנו להבין את ממדי האסון" (רויטרס)

בין הישראלים הנמצאים בפריז ומתמודדים עם המצב הביטחוני שאחרי מתקפת הטרור הרצחנית נמצאים גם מספר סטודנטים הלומדים באוניברסיטה העברית בירושלים ונסעו לצרפת במסגרת תכנית חילופי סטודנטים. הידיעות על סדרת הפיגועים תפסו אותם במהלך בילוי ליל שישי משותף עם סטודנטים צרפתים בפאב מקומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אחרי הארוחה יצאנו לפאב כמה חברים, כשפתאום קיבלנו התראה בנייד על סדרה של פיצוצים ועל חשד לפיגוע רב נפגעים", מספר אור נאור, סטודנט באוניברסיטה העברית המתגורר בפריז במסגרת חילופי הסטודנטים. "ישר התחלנו לקבל הודעות מהמשפחות שלנו שרצו לבדוק שהכל בסדר. בשלב הזה עוד לא ידענו כל כך על מה מדובר אבל לאט לאט, ככל שהגיעו יותר עדכונים התחלנו להבין את הממדים של האסון".

נאור מספר כי הצרפתים שהיו באזור התקשו להבין במה מדובר ולקח להם זמן רב לפנות את הרחובות ולהיכנס לבתים. "אנחנו ישר עלינו לדירות וראינו חדשות עד השעות הקטנות של הלילה, אבל אנחנו מתורגלים, זה ההבדל העיקרי בינינו לבין הצרפתים, בעיקר מי שגר בירושלים ומכיר את הטרור".

המכתב שנשלח מנשיא האוניברסיטה בפריז


דויד, סטודנט ישראלי הלומד כעת בסורבון, סיפר על היום שאחרי הפיגוע בפריז הפצועה. "יש זרי פרחים בכל מקום ומשטרה בכל פינה ורחוב. הכבישים חסומים, אבל עם כל הבלגן עדיין רוב החנויות והעסקים פתוחים. הלכנו לזירה אפילו ודיברנו עם אנשים. זה די דומה למצב בארץ אחרי פיגוע, זה בכל התקשורת והאווירה ברחוב היא של אנשים בהלם ומלאי עצב".

יום הלימודים בכל האוניברסיטאות בפריז בוטל בשל הוראה ישירה מהרשויות. הסטודנטים קיבלו מכתב מנשיא האוניברסיטה המסביר את המצב. "ברגע שנקבל הנחיות כי מותר לחדש את הלימודים, רק סטודנטים ועובדי האוניברסיטה יורשו להיכנס לקמפוס", נכתב במכתב הנשיא. כמו כן בוטלו כל האירועים שתוכננו לשבוע הקרוב בקמפוס בפריז.