בגלל רכב מבלגיה: 3 חשודים נעצרו

התובע הראשי בצרפת: 129 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור בפריז ו-352 נפצעו, 99 מהם קשה. "המחבלים הגיעו בשלוש חוליות במכוניות בלגיות". אחד הרכבים נתפס מחוץ לאולם "בטקלאן" שלושה גברים במחוז מולנביק בבלגיה

(רויטרס)

חקירת מתקפת הטרור הרצחנית בפריז שבצרפת נמשכת ביתר שאת והערב (שבת) כבר נעצרו בבלגיה כמה גברים בחשד שהיו מעורבים לפיגועים אמש. על פי דיווחים, המעצרים התבצעו אחרי שמכונית בעלת מספר רישוי בלגי נצפתה סמוך לאולם המופעים "בטקלאן" - שם נטבחו כ-100 בני אדם. התובע הראשי בצרפת פרנסואה מולין אמר כי 129 בני אדם נהרגו במתקפת הטרור ו-352 נפצעו, 99 מהם קשה. הוא גילה שהמחבלים הגיעו בשלוש חוליות במכוניות ששכרו בבלגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווחים בכלי תקשורת בצרפת, חלק ממבצעי מתקפת הטרור הקשה נשאו דרכונים סוריים, מצריים, לבנוניים וצרפתיים. אחד המחבלים ניסה להיכנס עם כרטיס שרכש לאצטדיון סטאד דה-פראנס, שבו נערך משחק כדורגל בין נבחרות צרפת לגרמניה, נעצר על ידי המאבטחים בכניסה לבדיקה - ואז פוצץ את עצמו.

המחבל שהחזיק בדרכון הצרפתי היה בשנות ה-30 לחייו ומוכר למשטרה המקומית. הוא ריצה בעבר מאסר על עברות פליליות. זאת דרך מוכרת של דאע"ש לגייס מפגעים - איתור אנשים מתאימים בבתי הכלא וגיוסם. עוד עולה מהחקירה, שכל חגורות הנפץ שהיו על המחבלים - גם אלה שבאצטדיון ובכיכר הנסיון - היו זהות. הן הוכנו באותו מקום והכילו את אותו חומר נפץ. כל המפגעים היו בקשר ביניהם במהלך הפיגוע.

מתקפת טרור בצרפת - עדכונים אחרונים

דאע"ש נטל אחריות; צרפת: זו מלחמה

תיעוד מצמרר: הבריחה מאולם ההופעות

פריז במצור: "הרחובות שוממים"

העולם מזועזע: "פשע נגד האנושות"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח הערב את תנחומיו לעם הצרפתי: "ישראל ניצבת כתף אל כתף עם צרפת במאבק מול האיסלאם הקיצוני ששוטף את המזרח התיכון וחלקים נרחבים של העולם". הוא הוסיף כי הנחה את שירותי הביטחון והמודיעין של ישראל "לסייע בכל דרך לעמיתיהם בצרפת ומדינות אירופה הנוספות", ובמקביל ביקש להדק את האבטחה סביב מוסדות יהודיים בארץ ובעולם.

העולם נצבע בדגלי צרפת

"הטרור הוא התקפה שיטתית ומכוונת נגד אזרחים חפים מפשע", הוסיף נתניהו. "אין דבר שמצדיק את הטרור, תמיד צריך לגנות אותו. חפים מפשע בפריז, בלונדון, במומבאי, בבואנוס איירס ובירושלים הם אינם הסיבה לטרור אלא הקורבנות שלו ויותר יותר של טרור איסלאמי קיצוני. אני אומר שנים רבות שהטרור האיסלאמי תוקף את ישראל ואת המערב כי הוא רוצה להשמיד אותנו. נקודה. יש לראות בהתקפה על כל אחד מאיתנו כהתקפה על כולנו. יש לגנות ולהילחם בכל מעשה של טרור באופן שווה. להילחם בטרוריסטים באמת מיד אחת ללא היסוס ובנחישות. אני קורא לעולם התרבותי כולו - זה הזמן להתאחד נגד מגיפת הטרור העולמית".

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הביע הערב השתתפות בצערם של אזרחי צרפת. "הטרור הזה פגע אמש בצרפת ובעם הצרפתי, אך הוא מכוון גם כלפי העולם החופשי וכלפי ערכי החופש והדמוקרטיה שאנו מקפידים עליהם ונאבקים למענם", הדגיש. "צרפת וישראל חולקות את ערכי החופש הללו, ואנו נחושים להיאבק בטרור הג'יהאדיסטי הזה בשילוב זרועות".