היסטריה ביטחונית באירופה: נוסע חמוש נתפס בטרמינל בלונדון

כוחות הביטחון בנמל התעופה גטוויק בלונדון עצרו אדם חשוד שבתיקו נמצאו רובה ורימון. בעקבות מעצרו של האיש פונה הטרמינל מנוסעים. באירפה כולה מגבירים כוננות בעקבות מצב החירום שהוכרז בצרפת. צפו בדיווחים של שליחינו לאירופה

נמל התעופה גטוויק בלונדון פונה הבוקר (שבת) מנוסעים לאחר שכוחות הביטחון במקום איתרו אדם שבתיקו נמצאו רובה ורימון יד. לפי הדיווחים באירופה, האיש ביקש לעלות לטיסה לעיר מרסיי בצרפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנוסע החשוד נלקח לחקירת אנשי הביטחון. כוחות הביטחון ערכו סקירות למציאת עוד חשודים אפשריים בשטח נמל התעופה.

בעקבות מתקפת הטרור בפריז, ישנה כוננות מוגברת בכל שדות התעופה ביבשת. גם ברכבת יורוסטאר המחברת בין צרפת ולונדון נמצאים שוטרים במדים שעוברים בין קרונות הרכבת ובוחנים כל נוסע ונוסע.

גם ברוסיה מגבירים את הכוננות בעקבות מתקפת הטרור בצרפת. שר התחבורה הרוסי הודיע הבוקר כי רשויות הביטחון במדינתו ינקטו באמצעי זהירות מוגברים ויגבירו את הערנות מחשש למתקפות טרור נוספות.

היערכות מוגברת ברחבי היבשת (רויטרס)

איסור לערוך הפגנות

בלגיה הודיעה גם היא על היערכות מיוחדת בשל מצב החירום. ממשלת בלגיה פרסמה הודעה מיוחדת לאזרחיה בה היא קוראת להם להימנע מנסיעה לצרפת. בפולין הודיעה הממשלה על סגירת גבולותיה לכניסת מהגרים בשל התקריות בפריז ובבריטניה כינס ראש הממשלה דיויד קמרון ישיבת חירום של הקבינט.

המתח מורגש גם באיטליה. שר הפנים האיטלקי אנג'לינו אלפאנו עדכן שאיטליה מגבירה את ביקורת הגבולות שלה והפיקוח בנמלי התעופה, נמלי הים והכבישים אחרי המתקפה בפריז.

ובצרפת עצמה - אלף חיילים נשלחו לסייר בבירה פריז שבה שרמת הכוננות עלתה כמעט לשיא. הגבלות שונות הוטלו על החיים בבירה, בהן איסור לקיים הפגנות בשבוע הקרוב.