מתקפת טרור רצחנית בפריז: דקה אחר דקה

מחבלים מתאבדים, ירי ללא אבחנה - וטבח המוני בקהל צופים באולם מופעים: בירת צרפת הוכתה בתדהמה עקב מתקפת הטרור שפקדה את העיר - מתקפה שלא הייתה כמותה על העיר מאז מלחמת העולם השנייה. השתלשלות אירועי הדמים בפריז - דקה אחר דקה

מסע דמים בלב הבירה הצרפתית - דקה אחר דקה: אמש (שישי) נשמע פיצוץ עז וקולות ירי סמוך לשתי מסעדות ברובע העשירי בפריז - אותם קולות מצמררים שהחלו את מה שהתברר כעבור זמן קצר כמתקפה הקשה ביותר על צרפת מאז מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

23:00 (שעון ישראל) - נשמע פיצוץ סמוך למסעדות "Petit Cambodge" ו-Carillon"" ברובע העשירי בפריז. לאחר הפיצוץ, החלו להישמע קולות ירי שבוצע לעבר יושבי המסעדות. 11 בני אדם נהרגו, עשרות נפצעו.

23:30 - שני פיצוצים החרידו את האזור הסמוך לאצטדיון "סטאד דה פראנס" במהלך משחק של נבחרות צרפת וגרמניה. לפחות 10 בני אדם נהרגו, הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד, ששהה באצטדיון, פונה במהירות מהמקום.

פריז הוכתה בתדהמה (רויטרס)


23:57 - המשטרה הצרפתית מדווחת על יותר מ-100 בני ערובה הנצורים באולם המופעים "בטקלאן" בעיר, בו נערכה באותו הזמן הופעת רוק. דקות לאחר מכן, החלו הדיווחים מתוך אולם ההופעות. הצופים המבוהלים שנלקחו כבני ערובה חוזים במחבלים יורים לכל עבר ומצייצים בטוויטר "תצילו אותנו, הם יורים על כל אחד ואחד".00:08 - חלק מבני הערובה תועדו נמלטים על נפשם מאולם ההופעות שהפך לזירת דמים רצחנית, כשברקע עדיין נשמעות יריות המחבלים, שהספיקו להחליף מחסניות בכלי הנשק - ולטבוח בעוד ועוד אנשים. אנשים שהצליחו להיחלץ מהמקום העידו כי המחבלים יצאו נגד המעורבות של צבא צרפת בנעשה בסוריה בזמן ביצוע הירי.

00:20 - כוח של היחידה למלחמה בטרור של המשטרה הצרפתית פורץ לתוך אולם התיאטרון - ומבצע ירי לעבר המחבלים.

00:55 - הנשיא הצרפתי מכריז על מצב חירום ועל סגירת גבולות המדינה.01:40 - הוכרז על סיומו של האירוע באולם המופעים. המחבלים חוסלו, ואז החלו להגיע גם הדיווחים הקשים על מספר ההרוגים הגדול במקום.03:00 - הנשיא הצרפתי מגיע לזירת הטבח סמוך לאולם המופעים והצהיר כי ארצו לא תיכנע - ותמשיך את מאבקה העיקש בטרור. שלוש שעות מאוחר יותר, שוחח הולנד בטלפון עם הנשיא אובמה, שהביע את תנחומיו לעם הצרפתי - והבטיח לסייע ככל הניתן.

08:50 הבוקר (שבת) - משרד החוץ הישראלי מעדכן כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיגועי הטרור בפריז - לפחות על פי המידע שהתקבל עד לאותה השעה.11:00 - התובע הכללי הצרפתי מודיע כי מניין ההרוגים הרשמי עומד על 128 וכי בנוסף, מצבם של 99 פצועים. זמן קצר לאחר מכן, פרסם ארגון דאע"ש סרטון בו לא נטל אחריות לביצוע הפיגועים - אך איים כי השקט לא ישוב לצרפת, כל עוד היא מעורבת במתקפות בסוריה. עוד איימו פעילי הארגון ברשתות החברתיות כי לונדון, רומא וגם וושינגטון הן הבאות בתור.

12:00 - הנשיא הצרפתי הפנה אצבע מאשימה לעבר ארגון דאע"ש והצהיר כי פתח במלחמה נגד צרפת.

12:50 - דאע"ש נוטל אחריות למתקפת הטרור בהקלטת אודיו שפרסם.

14:31 - דיווח בצרפת על יריות מנשק אוטומטי ופיצוצים שנשמעו בפרבר באנולה במזרח פריז. המשטרה הצרפתית מנהלת מרדפים אחר שני כלי רכב חשודים, אחד במזרח העיר ואחד במערב העיר. 

15:06 - שר החוץ הצרפתי מודיע על העלאת רמת הכוננות בפריז כמעט לכוננות שיא ועל שליחת כאלף חיילים לסייר ברחבי פריז.