דאע"ש לא נוטל אחריות לפיגועים, אך מאיים: "וושינגטון, לונדון ורומא - הבאות בתור"

בארגון הטרור מביעים סיפוק ממתקפת הטרור הרצחנית בפריז - ולא נוטלים עליה אחריות. פעילי הארגון שלחו מסרים מאיימים ברשת: ״צרפת שלחה את מטוסיה לסוריה כדי להפציץ ילדים וזקנים, היום היא שותה מכוס התרעלה הזו בפריז. בקרוב יגיע גם התור של רומא, וושינגטון ולונדון"

שולח מסר מאיים - ולא נוטל אחריות: ארגון הטרור דאע"ש, שרבים בצרפת מפנים לעברו אצבע מאשימה בביצוע מתקפת הטרור הרצחנית אמש (שישי), לא נטל אחריות ישירה לאירועים - אך הזהיר כי ערים נוספות בעולם הן הבאות בתור. ״צרפת שלחה את מטוסיה לסוריה כדי להפציץ ילדים וזקנים. היום היא שותה מכוס התרעלה הזו בפריז", כתבו היום פעילים תומכי הארגון ברשת, "בקרוב יגיע גם התור של רומא, וושינגטון ולונדון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

התקשורת הצרפתית מדווחת שארה"ב, בריטניה ואיטליה שמשתתפות במאבק מול הארגון במזרח התיכון, עשויות להיות המדינות הבאות שירגישו את זרוע הטרור הרצחני של הארגונים האסלאמיים הקיצוניים.

גורמים המזוהים עם ארגון המדינה האסלאמית, דאע"ש, מפרסמים את האיומים בהודעות שעולות גם ברשתות החברתיות ובציטוטים ברשת. בתקשורת הצרפתית מדווחים על השמחה לאיד של פעילי ותומכי דאע"ש מהזוועה בפריז שזעזעה את העולם.

אמש, מיד לאחר הפיגועים, המשטרה בוושינגטון פרסה שוטרים ואנשי אבטחה נוספים למקומות שמוגדרים בסיכון בבירה - כולל מתחם הקפיטול, הבית הלבן ומתקני ממשל. עם זאת, דובר משרד ההגנה האמריקני אמר ש"אין כרגע איום ידוע שמכוון נגד הבירה".

גם בקריית הוותיקן הוגברה אמש האבטחה אחרי אירועי הטרור בפריז. הכס הקדוש גינה הבוקר את הפיגועים וטען שמאחוריהם עומדים טרוריסטים מטורפים ואלימים. "אנו מגנים את האירועים בתוקף שפוגעים בכל אלו המתנגדים לשלום".

לונדון המאוימת אף היא כבר ספגה פיגוע טרור מיד הקיצונים האסלמים ביולי 2005 - אז 52 נוסעים נהרגו על ידי מחבלים מתאבדים של ארגון אל-קאעידה. מאז, כמעט מדי שבוע מדווח על פעילות של גורמי ביטחון ומודיעין הפועלים לסיכול פיגועים. אנדרו פארקר, ראש ה- MI5, הודה ששירותי הביטחון לא יכולים "לעולם להבטיח את הביטחון ולעצור את כל מזימות הטרור נגד בריטניה".