העולם מזועזע ממתקפת הטרור בפריז: "פשע נגד האנושות כולה"

רבים ממנהיגי העולם גינו את סדרת הפיגועים הרצחנית בבירה הצרפתית, במהלכה נטבחו למעלה מ-150 בני אדם. נשיא ארה"ב אובמה: "זה ניסיון לפגוע בערכים של כולנו"; נשיא אירן רוחאני שביטל את ביקורו בפריז אמר כי מדובר ב"פשע לא אנושי". בישראל, בגרמניה ובסין הביעו זעזוע עמוק

העולם מביע זעזוע מהמתקפות (רויטרס)

@001@העולם מזועזע ממתקפת הטרור הרצחנית בפריז: זמן קצר לאחר שנודע על סדרת הפיגועים שהכתה את הבירה הצרפתית בהלם, מנהיגי העולם מיהרו להביע הזדהות עם האומה הצרפתית - ולהביע זעזוע עמוק מפעולת הטרור המשולבת והנתעבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר כי מדובר ב"ניסיון מזעזע לבצע טרור נגד חפים מפשע לא רק על צרפת אלא על הערכים שלנו. אנו מוכנים להגיש סיוע לבני בריתנו במאבק בטרור. זהו מצב ששובר את ליבנו". ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, הודיע שגם הוא "מזועזע מהמתקפה האלימה בפריז" והציע כל עזרה אפשרית להנהגה הצרפתית. מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, גינה את מתקפת הטרור אותה כינה "בזויה".

הודעה דומה הגיעה גם מישראל, שהביעה זעזוע מפיגועי הטרור: ״ישראל עומדת כתף אל כתף עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד והעם הצרפתי, במלחמה המשותפת נגד הטרור", הצהיר ראש הממשלה נתניהו. "אני שולח תנחומים בשם העם בישראל למשפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים.״

נשיא אירן, חסן רוחאני, שאמור היה לבקר בימים הקרובים בפריז, ביטל את ביקורו בעקבות המתקפה - וגינה את הפיגועים. בהצהרה שפורסמה בתקשורת האירנית טען השיא כי "המתקפה היא פשע לא אנושי". 

טורקיה, שמארחת באנטליה פסגת מנהיגים מרחבי העולם, גינתה אף היא את המתקפות בפריז וטענה שמדובר בפשעים נגד האנושות. "המתקפות האלה הן לא נגד העם הצרפתי אלא נגד האנושות כולה, נגד הדמוקרטיה, נגד החופש ונגד הערכים הבינלאומיים", הצהיר ראש הממשלה הטורקי, אחמט דאבוטולו.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה שהיא "מזועזעת למדי מהידיעות והתמונות שמגיעות הלילה מפריז" והוסיפה שמחשבותיה עם קורבנות "מה שנראה כמו פיגועי הטרור". הודעות דומות הגיעו גם ממדריד, ממקסיקו סיטי ומרומא - וגם מברזיל: הנשיאה דילמה רוסף אמרה כי היא מגנה את "אירוע הטרור הברברי" והביעה את התנגדותה לאלימות.

ראש ממשלת הודו, נרדרה מודי, כתב "החדשות מפריז מעציבות ונוראיות. אנו מתפללים למען המשפחות שהקורבנות הותירו, אנו מתייצבים לצידה של צרפת בשעה הנוראית הזו".