המשפט מהסרטים הסתיים בזיכוי

וינסנט אסארו בן ה-80 הואשם בשוד מפואר משנות ה-70, במהלכו נגנבו מיליונים מכספת של חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" בשדה התעופה בניו יורק. השוד אף הונצח בסרטו של הבמאי מרטין סקורסזה "החבר'ה הטובים"

הפשע הונצח בסרט - הנאשם זוכה במשפט: המאפיונר בן ה-80 שהואשם בשוד מפואר משנת 1978 בשדה התעופה בניו יורק, שאף הוזכר בסרטו של מרטין סקורסזה "החבר'ה הטובים", זוכה אמש (חמישי) בבית משפט פדרלי בברוקלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וינסנט אסארו, לכאורה חבר במשפחת הפשע הנודעת לשמצה בונאנו, הואשם ברצח, אלימות וסחיטה לאורך 45 שנה. על פי האישום, פעילותו העבריינית החלה בשנות השישים המאוחרות ונמשכה עד 2013. אסארו נמצא זכאי בכל הסעיפים שיוחסו לו. הוא יצא מחויך מבית המשפט ואמר כי הוא רוצה "לאכול ארוחה טובה" עם משפחתו.

בשוד הגדול ביותר שהתרחש על אדמת ארצות הברית, עבריין חמוש הצליח לגנוב 5 מיליון דולרים במזומן, וקרוב למיליון דולרים נוספים בתכשיטים מכספת של חברת התעופה הגרמנית "לופטהנזה" בשדה התעופה JFK בשנת 1978.

השוד שהפך לאגדה

שווי השלל היום מוערך בכ-20 מיליון דולרים. אסארו היה הראשון, וככל הנראה האחרון שנחשד במעורבותו במאפיה ובביצוע השוד. המשפט שהחל באוקטובר שפך אור על פעולותיה של המאפיה האיטלקית בארה"ב, שכוללות רצח נקמה, סחיטה באיומים, שוד והימורים בלתי חוקיים.

אסארו הוסגר לרשויות על ידי קרוב משפחה ונעצר על ידי ה-FBI בחודש ינואר. הזיכוי של אסארו, שעמד בפני מאסר עולם אילו הורשע, היווה מכה קשה עבור התובעים הפדרליים בברוקלין.

השוד מחברת "לופטהנזה" הפך אגדי לאחר שהונצח בסרט זוכה האוסקר של מרטין סקורסזה "החבר'ה הטובים" משנת 1990. הסרט נחשב לאחד מסרטי הפשע הטובים בכל הזמנים.

במהלך המשפט ההגנה טענה שלתביעה אין די ריאיות שקושרות את אסארו לפשעים שמיוחסים לו. "אם אסארו אכן כה מסוכן, אלים ורצחני, מדוע לקח לממשלה זמן רב כל כך לעצור אותו?" תהה עורך דינו.