ארה"ב: חיסלנו את ג'ון הג'יהאדיסט

לדברי גורם אמריקני, הצבא ביצע הלילה תקיפת מל"ט בה חוסל עורף הראשים של ארגון המדינה האסלאמית, שהפך לסמלה. כעת ממשיכים במאמצים לוודא האם מוחמד אמוואזי אכן נהרג בתקיפה

עורף הראשים של ארגון המדינה האסלאמית, המכונה "ג'ון הג'יהאדיסט" נהרג ככל הנראה במתקפה אווירית אמריקנית בסוריה. בכיר בארה"ב אישר כי מדובר בפעולה שבוצעה על ידי מל"ט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצבא האמריקני ביצע תקיפת מל"ט אמש (חמישי) באזור העיר הסורית ראקה, הבירה בפועל של דאע"ש, בכוונה לחסל את הטרוריסט שערף את ראשיהם של מספר בני ערובה שהוחזקו בסוריה, ושהפך לסמל של הארגון.

הבכיר הוסיף כי כעת נמשכות הבדיקות שנועדו לוודא האם מוחמד אמוואזי אכן נהרג בתקיפה. בשנה האחרונה נעשו ניסיונות רבים להביא לחיסולו של אמוואזי באמצעים שונים.

אמוואזי השתתף, ככל הנראה, בעריפת ראשיהם של ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף, שני עיתונאים אמריקנים, של עובד הסיוע האמריקני עבדול רחמן-קסיג, דיוויד היינס ואלן הנינג, שניעובדי סיוע בריטים, ושל העיתונאי היפני קנג'י גוטו.

אמוואזי, צעיר בשנות ה-20 לחייו, נולד בכווית וגדל בלונדון, שם למד תכנות מחשבים לפני שהפך לפונדמטליסט דתי. ב-2012 הוא הגיע לסוריה והצטרף לארגון הטרור הרצחני.