דיווח: מוסלמית דקרה חרדי במילאנו

כלי תקשורת באיטליה מדווחים שגבר יהודי כבן 40 נדקר בפניו ובבטנו מחוץ למסעדה כשרה באיטליה ונבדקת האפשרות כי הרקע לתקיפה הוא אנטישמי. על פי הדיווח, האישה נמלטה מהמקום אך נתפסה בתוך זמן קצר ונעצרה

המסעדה הכשרה במילנו

חשד לתקיפה על רקע אנטישמי באיטליה: גבר יהודי חרדי כבן 40 נדקר אמש (חמישי), ככל הנראה על ידי אישה מוסלמית, מחוץ למסעדה כשרה בעיר מילאנו - סמוך לבית ספר יהודי. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ומצבו מוגדר קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מפרטים ראשונים עולה כי אישה לבושה בקפוצ'ון התנפלה על הגבר, שעשה את דרכו לביתו, מחוץ למסעדה "כרמל" ודקרה אותו 9 פעמים בפניו ובחזהו. לאחר מכן נמלטה ועל פי חלק מהדיווחים היא נעצרה על ידי כוחות המשטרה.

שמואל גנון, עד ראייה סיפר כי חזר מבית הכנסת ושמע צרחות של אדם שנאבק על חייו, "בעוד 40 שניות היו גומרים אותו", אמר גנון. על פי עדותו הדוקרת באה בנחישות רבה לדקור כשהיא מלווה בשני משתפי פעולה שעודדו מאחור.

"צרחתי ורצתי אליה והדוקרת נעלמה מהמקום", סיפר גנון, "קלטתי שהפצוע הוא אחד משלנו, חבדניק, אני מכיר אותו בפנים", הוסיף. לדבריו הפצוע נדקר בפניו ובמותניו והיה בהכרה כשמצא אותו, "הוא יצא יחסית בזול", תיאר גנון את שראה.

בקהילה היהודית במילאנו מודאגים

"לא משנה איפה נהיה בעולם, תמיד נהיה נרדפים", אמרה לחדשות 2 Online סמדר, ישראלית שמתגוררת במילאנו ב-18 השנים האחרונות. "אחרי ששמענו מה קורה בישראל פשוט ידעתי שזה יגיע גם אלינו. אני פוחדת לצאת החוצה, יש לי ארבעה ילדים, אבל יחד עם זה החיים חייבים להימשך".

"ראינו תקיפות אנטישמיות מהסוג הזה בארצות הברית ובמדינות אחרות באירופה", אמר חבר בקהילה היהודית לעיתון האיטלקי "איל מסג'רו", "אבל זו הפעם הראשונה שאני זוכר שבה תקרית חמורה כל כך מתרחשת באיטליה".

זמן קצר לאחר התקרית דווח על חשד למטען חבלה מחוץ למסעדה כשרה נוספת בעיר בשם "המלך שלמה", אך בתום סריקות לא נמצא דבר. עם זאת, במשטרה המקומית לא לוקחים סיכונים ובשלב זה מתבצעות סריקות נוספות במוסדות נוספים של הקהילה היהודית בעיר.