מעילת הענק בארה"ב: 2 ישראלים נאשמו במעורבות

התקשורת האמריקנית מתארת אותם ככנופיה שביצעה את גניבת הלקוחות הגדולה ביותר בהסטוריה האמריקנית: זיו אורנשטיין מהשרון וגארי שאלון מסביון מואשמים יחד עם אזרח אמריקני ב-23 סעיפים של גניבת פרטי לקוחות, הימורים לא חוקיים ברשת, הונאה ועוד

ישראלים פושעים ברשת (רויטרס)

התובע האמריקני הגיש היום (שלישי) כתבי אישום נגד שלושה אנשים בגין פריצה למוסדות כלכליים ואתרי חדשות כלכלה. על פי כתב האישום, הם ביצעו את מה שמוגדר כגניבת פרטי הלקוחות הגדולה ביותר אי פעם בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שהשלושה - תושב השרון זיו אורנשטיין, תושב סביון גרי שאלון וג'ושוע סמואל - אזרח אמריקני שהתגורר בתל אביב ומוסקבה - מואשמים בארה"ב ב-23 סעיפים, בהם בין היתר פריצה למחשבים, עבירות ביטחון, הונאה, האזנה, גניבת זהות והפעלת אתרי הימורים לא חוקיים ברשת. הנאשמים היו מעורבים בעבר בכמה מזימות הונאה ופריצה לאיסוף נתונים. בשנת 2014 הם פרצו למערכת המחשבים של ג'יי.פי מורגן.

בחודש יולי האחרון פורסם כי גרי שאלון וזיו אורנשטיין נעצרו בישראל בחשד שביצעו הרצת מניות בבורסה האמריקנית ועמדו למשפט לקראת הסגרה לארה"ב. הפרשה נחשפה אז לאחר חקירה סמויה משותפת של ה-FBI ויחידת הסייבר הארצית בלהב 433 של משטרת ישראל. החברות שנפלו קורבן להאקרים נמצאות על פי הדיווח ברחבי ארה"ב - בניו ויורק, בוסטון, אומהה, נברסקה, סנט לואיס, שארלוט, צפון קרוליינה ועוד.

אתר בלומברג דיווח היום שחבורת ההאקרים שהחלו לפעול משנת 2012 לא רק פרצו למערכת המחשבים של גורמים במגזר הפיננסי בארה"ב, אלא הקימו גם לפחות 75 חברות דרכן הם "כיבסו" את הרווחים שגרפו. על פי כתב האישום, אחד הנאשמים גנב מידע אישי של יותר מ-100 מיליון לקוחות בחברות שנפלו קורבן להאקרים.