צפו: "חוצנים" השתלטו על קייפטאון

תושבי קייפטאון שבדרום אפריקה כבר החלו להיערך השבוע לפלישת חוצנים, לאחר שתופעה משונה למראה החלה לעטוף את "הר השולחן" הסמוך לעיר. מי ששמו קץ לתיאוריות הקונספירציה היו חזאי מזג האוויר, שהסבירו כי מדובר בהתעבות עננים די שכיחה. צפו בהתהוות התופעה

תופעה חריגה שנצפתה השבוע מעל "הר השולחן" הסמוך לקייפטאון שבדרום אפריקה גרמה לרבים מתושבי העיר להאמין כי הם עומדים בפני פלישת חייזרים. לבסוף היו אלה חזאים שהרגיעו כי בסך הכל מדובר בעננים שהתעבו סביב ההר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצלם קייל מיג'לוף הבחין בתופעה המשונה כשעשה את דרכו לביתו. "השמיים נראו מוזר לאורך כל היום, והייתה תחושה משונה מאוד באוויר", סיפר מיג'לוף. "נסעתי על האופנוע שלי וכשראיתי את הדבר הזה פשוט התחלתי לצלם אותו בזמן שהקסדה עדיין הייתה על ראשי".

לאחר שהגיע הביתה מיהר מיג'לוף להעביר את התיעוד לגורמים שונים, בהם גם מספר מערכות תקשורת. חזאים שבחנו את התמונות הצטערו לאכזב אותו כי מדובר בסך הכל בעננים. "הופעה הזו נוצרת בקצות גלים באטמוספירה בגלל אוויר שגולש סביב ההרים", מסביר חזאי חדשות 2, אלעד זוהר. "תנאי הלחות והטמפרטורות של האוויר באזורים האלה יחד עם תנאי השטח של הרים מבודדים יוצרים את התופעה, והרוח עוזרת לשייף אותם ולהעניק להם את מראם המיוחד. תופעה דומה מתרחשת באופן קבוע מעל להר פוג'י שביפן, אך כאן בישראל היא נדירה מאוד ומסוגלת להתהוות רק באזורים כמו מדבר יהודה".

בשפה המקצועית מכנים את העננים הללו "ענני עדשה", זאת בשל מראם הבלתי רגיל, והופעתם גוררת מעת לעת דיווחים על חייזרים או תופעות אחרות מהחלל.

האירוע הזה מגיע לאחר שבסוף השבוע האחרון הציפו גולשים מסאן דייגו ומלוס אנג'לס את הרשתות החברתיות בדיווחים, בתמונות ובסרטונים של עצם בלתי מזוהה דמוי כוכב שביט שנראה בוהק בשמי הלילה. גם חרושת השמועות הזו נגדעה בהסבר הגיוני שמדובר בירי ניסיוני שערך חיל הים האמריקני באזור.