סוף למופע הלווייתנים ב"סי וורלד"

המאבק למען הלווייתנים שהגיעו לשיאו עם יציאתו של הסרט "בלאק פיש" לאקרנים מניב תוצאות. הנהלת פארק "סי וורלד" בסאן דייגו הודיע כי בשנה הקרובה תפסיק את הצגת המופע בהשתתפות לווייתנים קטלנים ותעלה במקומו מופע אחר שהולם את סביבתם הטבעית

סוף למופע המפורסם (רויטרס)

המחאה הציבורית הביאה לסיומו של אחד המופעים המיתולוגיים בארה"ב: הנהלת "סי-וורלד" הודיעה כי תפסיק את מופע המפורסם בהשתתפותם של לווייתנים קטלנים, לאחר שספגה ביקורת על התנאים הקשים בהם מוחזקים הלוויתנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנהלת הפארק הודיעה במהלך היממה האחרונה כי החליטה להפסיק את המופע, לאחר שבשנתיים האחרונות נאלצה להתמודד עם ביקורות חוזרות מצד פעילי זכויות בעלי החיים, לפיהן נגרם עוול ללווייתנים המוחזקים בפארק.

שיאה של הביקורת הגיע לפני כשנתיים עם יציאתו של הסרט "בלאקפיש" לאקרנים, המתחקה אחר הנסיבות שהובילו לתקיפתה של אחת המאמנות בפארק בידי אחד הלווייתנים ומציג כמה מקרים נוספים בהם לוויתנים קטלנים המשמשים למופעים תקפו מאמנים.

יושק מופע אחר בהשתתפות הקטלנים בסביבה טבעית

פעילי ארגונים למען בעלי חיים אף מחו על תנאי החזקתם של הלווייתנים המכונים "אורקה", בין השאר בכלובים שקופים וצפופים שהמאפשרים למבקרים בפארק לצפות בהם.

"זו עומדת להיות השנה האחרונה בה יוצג הקטע המוכר בהשתתפות הקטלנים", הבהיר ג'ואל מנבי מנהל התאגיד המחזיק בפארק. את ההחלטה בנושא חשף במצגת בפני משקיעים תוך הבטחה כי "בשנת 2017 יושק מופע אחר בהשתתפות הקטלנים בסביבה טבעית יותר".

מנבי לא חשף פרטים נוספים אודות המופע, אך ציין כי הוא צפוי להיות פחות תיאטרלי, בהתאם לציפייה לראות את הלווייתנים בהתאם לחייהם בטבע.