"גם רוסיה מעריכה שפצצה הפילה את המטוס בסיני"

המודיעין האמריקני שניטר תקשורת בין גורמי ממשל רשמיים ברוסיה חשף כי גם מוסקבה סבורה שפצצה הובילה להתרסקות המטוס הרוסי בחצי האי סיני – כך אמרו מקורות אמריקניים לסוכנות הידיעות רויטרס. מוקדם יותר אמר שר הביטחון יעלון: "נראה שמטען חבלה התפוצץ במטוס"

שרידי המטוס בסיני

אחרי הדיווחים על כך שבארצות הברית, במצרים ואפילו בישראל מעריכים שפצצה הובילה להתרסקות המטוס הרוסי בחצי האי סיני - כעת נודע שגם רוסיה עצמה אימצה את העמדה הזאת, כך אמרו מקורות אמריקניים לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, העמדה הרוסית נחשפה על ידי המודיעין האמריקני, שניטר תקשורת בין גורמי ממשל רשמיים במוסקבה. הן רוסיה והן מצרים טרם הכריזו באופן רשמי על הגורם להתרסקות. שתי המדינות הביעו בעבר תרעומת על ההערכות במערב כי פעולת טרור הובילה להתרסקות - הערכות שהובילו בין היתר לגל ביטולי טיסות לשארם א-שייח'.

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון יעלון לסוגיה במהלך תדרוך לכתבים. "אנחנו מבינים בסבירות גבוהה ביותר שזה פיגוע", אמר יעלון. "אנחנו לא בתוך החקירה, אבל מהבנת הדברים נראה שמדובר במטען חבלה שהתפוצץ בתוך המטוס". עם זאת, יעלון סירב להתייחס לדיווח ברשת CNN שלפיו המודיעין הישראלי הוא שהעביר את המידע על כך שאנשי דאע"ש הטמינו פצצה במטוס.