"צ'קפוינט חשפה רשת ריגול אירנית שפעלה באירופה"

רויטרס: חברת אבטחת המידע הישראלית העבירה לגופי הביטחון באירופה מידע על חוליית האקרים שעבדה במסגרת מבצע ריגול של משמרות המהפכה. 1,600 בני אדם, בהם מדעני גרעין ישראלים, משפחת המלוכה הסעודית וגולים אירנים היו תחת עינם הפקוחה של החוליה

מבצע הריגול סוכל. ארכיון (רויטרס)

חברת אבטחת המחשבים הישראלית "צ'ק פוינט" הצליחה לחשוף מבצע ריגול קיברנטי של משמרות המהפיכה האירניות בשטח אירופה. כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס. המידע שחשפה החברה הועבר לרשויות האכיפה באיחוד האירופי, שם הצליחו לעצור את חברי החולייה ולפעול לסיכול המבצע, שהיה עשוי לחשוף מידע רגיש ממדינות רבות, בהן גם ישראל וארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בפעולת ריגול ראשונה שניסו האירנים להוציא אל הפועל מאז הסכם הגאעים עם טהרן, כך אומרים חוקרי ביטחון שזיהו את המחשבים מהם פעלו הפצחנים. על פי הדיווח, ההאקרים האירנים הם קבוצה שזכתה לכינוי "Rocket Kitten", שפועלת מאז 2014. הם ביצעו מתקפות נגד גורמים בטחוניים ופוליטים סביב העולם.

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שהפעולה לבלימת החבורה תפגע ביכולות של טהרן לאסוף מידע רגיש ממדינות כמו ערב הסעודית, ישראל, טורקיה, ארצות הברית וונצואלה - מדינות שמהן החבורה אספה נתונים.

צ'ק פוינט תחשוף כיצד איתרה את החולייה

מומחים מחברת צ'ק פוינט אמרו כי 1,600 בכירים, שבהם אנשי משפחת המלוכה הסעודית, מדעני גרעין ישראלים, אנשי נאט"ו וגולים אירנים היו תחת עיניהם ואוזניהם של הפצחנים - כולל נשותיהם.

על פי הדיווח, החברה ידעה את יחידות אבטחת המחשבים בבריטניה, גרמניה והולנד שהפעילו את אנשי המשטרה שעצרו את הפעילים האירנים. חברת צ'ק פוינט צפויה לפרסם היום דוח שהגיע לידי כתבי רויטרס, ובו תחשוף כיצד הצליחה לעלות על עקבותיהם של הפצחנים.