אוסטרליה: פליטים השתלטו על מתקן כליאה, הסוהרים נמלטו

מהומות פרצו במתקן כליאה אוסטרלי המיועד לפליטים, והעצירים הצליחו להשתלט על המקום. על פי הדיווחים, הרקע למהומות שפרצו הוא מציאת אחד ממבקשי המקלט ללא רוח חיים לאחר שהצליח להימלט מהכלא שנמצא באי מרוחק

ארכיון (רויטרס)

כ-200 מבקשי מקלט התפרעו במתקן כליאה המוצב באחד האיים הסמוכים לאוסטרליה. על פי כלי תקשורת מקומיים, כל הסוהרים במתקן נמלטו מהמקום בזמן שהעצירים הציתו אש בכמה מוקדים והרסו את המקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המהומות פרצו אתמול (ראשון) באי כריסמס, הסמוך לאינדונזיה ומשמש למתקן כליאה למהגרים לא חוקיים המנסים להסתנן לתוך שטח אוסטרליה. ככל הנראה, מה שהצית את הלהבות היה מותו של פאזל חג'אני, פליט אירני ממוצא כורדי, שנמלט מהמקום ביום שבת ונמצא ללא רוח חיים.

על פי הדיווחים, המהגרים הכלואים ששמעו על דבר מותו של פאזל החלו להתקומם ברחבי מתקן הכליאה. הסוהרים במקום נמלטו מהמתקן בזמן שהמהגרים הציתו אש במספר מוקדים והרסו את המקום. המתפרעים הצטיידו באלות בכדי למנוע ממנהלי הכלא להשתלט עליו מחדש.

מחלקת ההגירה באוסטרליה מהירה להגיב ומסרה כי למרות הנזקים הרבים מתקן הכליאה נותר מאובטח ולא דווח על נפגעים. "אנו עסוקים בלהחזיר את המצב לקדמותו", נמסר בהודעה.

מתקן הכליאה באי כריסמס הינו אחד מני מספר מתקני כליאה שממשלת אוסטרליה מאיישת באיים הסמוכים ליבשת ומיועדים בעיקר לפליטים ומהגרי עבודה המנסים להיכנס לשטחה. מדיניות ההגירה הקשוחה של קנברה זוכה ללא מעט ביקורת מארגוני זכויות אדם שטוענים כי אוסטרליה ממהרת לכלוא מבקשי מקלט.