המצלמות יחשפו את האחראי להתרסקות?

במצרים מודים לראשונה כי מטוס חברת מטרוג'ט הרוסית הופל ומתכוונים להגביר את מאמצי החקירה. מצלמות האבטחה שבנמל התעופה בשארם א-שייח' ייסרקו על מנת לאתר חשודים, בהם שוטרים ועובדים במקום. במקביל, בדאע"ש ממשיכים לאיים על רוסיה

זירת ההתרסקות (רויטרס)

הרשויות במצרים הודיעו היום (שבת) כי בכוונתם לבדוק את מצלמות האבטחה בנמל התעופה בשארם א-שייח', זאת על מנת לאתר כל פעילות חשודה שייתכן שגרמה להתרסקות מטוס חברת מטרוג'ט הרוסית לפני שבוע, התרסקות שבה נהרגו 224 נוסעים ואנשי צוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם מצרי בכיר במצרים אמר לסוכנות הידיעות רויטרס: "אנחנו רוצים לקבוע, האם לדוגמה מישהו הצליח לחמוק לאבטחה או לחלוף על פני גלאי המתכות. אנחנו גם מנסים להבין אם הייתה פעילות חריגה בקרב אנשי המשטרה או העובדים המועסקים בנמל התעופה".

החקירה נמשכת, מצרים (רויטרס)

ההחלטה לחקור את ההתנהלות בנמל התעופה היא ההודאה הרשמית הראשונה של גורמים במצרים לפיה ייתכן שהמטוס הופל במתכוון, כפי שסבורים גורמי מודיעין רבים במערב, כמו גם חברת התעופה הרוסית. הממצאים האחרונים מצביעים על כך שפיצוץ גרם למטוס האיירבאס להתרסק, ונבדק האם הוטמן בו מטען חבלה.

בוועדת הבדיקה הרשמית של מצרים נשמעו היום פחות חד משמעיים: במסיבת עיתונאים שקיים אימן אל-מוקדם, ראש הוועדה, הוא טען כי מוקדם לקבוע מה גרם להתרסקות. לדבריו, מניתוח הקופסה השחורה, נשמע רעש חזק בשנייה שלפני ההתרסקות, שאירעה 23 דק לאחר ההמראה. "אנחנו בשלב איסוף הראיות", טען.

זמן קצר לאחר המקרה מיהרה שלוחת דאע"ש בסיני ליטול אחריות על הפלת המטוס. היום מפרסם הארגון סרטון נוסף שבו הוא מתייחס להתרסקות שמסעירה את העולם - וגם שולח מסר מאיים נוסף לעבר רוסיה, בעקבות מעורבותה במלחמת האזרחים בסוריה.

החקירה נמשכת, סיני (רויטרס)

בסרטון החדש שצולם בעיר חלב כשברקע הריסות מבני שנפגעו בהפצצות של חיל האוויר הרוסי, אומר פעיל הארגון: "המשוואה ברורה, באופן שבו אתם הורים - כך תיהרגו". הוא מכנה את ההנהגה הרוסית ״עריצים, קומוניסטים וכופרים שאינם מאמינים באלוהים".

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר.