למכירה: התפריט האחרון מהטיטניק

צדפות, פילה מיניון או אולי ברווז צלוי? זו הבחירה שעמדה בפני הסועדים במחלקה הראשונה בטיטניק, עוד בטרם ידעו כי זו תהיה סעודתם האחרונה. כעת תפריט מאותה ארוחה מוצע למכירה פומבית, לצד פריטים נוספים מהספינה הידועה. לחובבי ההיסטוריה הפוליטית, יוצעו למכירה גם לוחיות הרישוי מהלימוזינה בה נרצח קנדי

התפריט מהסעודה האחרונה למכירה

תפריט מהארוחה האחרונה שהוגשה לנוסעי המחלקה הראשונה בטיטניק יוצע היום (שבת) למכירה למרבה במחיר, לצד פריטים נדירים נוספים מהספינה ששקעה למצולות ב-1912. עוד לפני פתיחת המכירה באופן רשמי, הוגשו הצעות בגובה 44 אלף דולר לרכישת התפריט, בו הוצעו לסועדים מנות כמו צדפות, פילה מיניון וברווז צלוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על התפריט מופיעות חתימותיהם של חמישה אנשי עסקים שסעדו יחדיו על סיפון הספינה והחליפו ביניהם פרטים עסקיים. ארבעה מבין החמישה שרדו את האסון, טוענים בבית המכירות הריטג' שבדאלאס.

לצד התפריט, יוצע למכירה גם טלגרם מצוקה שנשלח מהספינה למשרדי הבעלים בניו יורק: "שוקעים מהר - בואו לעזרתנו". לדברי החברה בתחקיר בקונגרס בפרשה, המסר מעולם לא התקבל. מחיר המינימום שנקבע עבור הטלגרם הוא 20 אלף דולרים. "הפריטים הללו חושפים אור על צדדים מהסיפור שהפך זה מכבר לחלק מההיסטוריה של הטיטניק", הסביר תום סלייטר, ממנהלי בית המכירות.

בנוסף למזכרות מהטיטניק, במכירה הפומבית ניתן יהיה לרכוש גם את לוחיות הרישוי מהלימוזינה בה נסע הנשיא האמריקני ג'ון פ. קנדי בעת שנורה למוות ב-1963. מחיר הפתיחה ללוחיות, שנזרקו לפח בחברה בה ריפדו מחדש את הרכב לאחר ההתנקשות, עומד על 40 אלף דולר.