"לבריטים יש הוכחות שהוטמנה פצצה"‎

כלי תקשורת בבריטניה מדווחים כי אנשי המודיעין קלטו תשדורות של פעילי דאע"ש בסיני המעידות על התכנון לפוצץ את מטוס הנוסעים הרוסי שהתרסק. "בחומרים שנאספו נמצאו סימנים שהצביעו על כך שפצצה הוטמנה במטוס"‎‏

שרידי המטוס הרוסי

בידי המודיעין הבריטי ראיות לכך שפצצה שהוברחה בידי אנשי דאע"ש לתוך מטוס הנוסעים הרוסי שהמריא מסיני היא שגרמה להתרסקותו, בה נהרגו 224 בני אדם - כך מדווחים היום (שישי) כלי תקשורת בבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברשת סקיי דווח כי אנשי המודיעין קלטו תשדורות של פעילי דאע"ש בסיני המעידות על התכנון לפוצץ את המטוס. בעקבות כך נשלחו מומחים בריטים לשארם א-שייח' כדי לבחון את נהלי הבטיחות בשדה התעופה ממנו המריא המטוס - מה שהוביל להחלטה להקפיא את הטיסות משם לבריטניה.

"מיד לאחר ההתרסקות החל המודיעין הבריטי לעבור על חומרים שנאספו והחל לראות סוג של סימנים שהצביעו על כך שפצצה הוטמנה במטוס", נכתב באתר של סקיי.

"דאע"ש עומדים מאחורי הפיצוץ"

לפי דיווח אחר, המוסד הבריטי - MI5 - יירט מסרים של קיצונים איסלאמיים בסיני לפיהם יש סבירות גבוהה שהאסון נגרם בשל פיצוץ מטען חבלה שהטמין דאע"ש במטוס.

כל הטיסות של חברות תעופה בריטיות משארם א-שייח' ולשם הושעו בשל החשש שהוברחה פצצה לתוך המטוס בסיוע של אנשי צוות בשדה התעופה.

גם בארה"ב מאששים את הטענות

גם במודיעין האמריקני מעריכים שארגון הטרור האכזרי אחראי להפלת המטוס. על פי דיווח ברשת CNN, גורם רשמי בוושינגטון ציטט את ההערכות האחרונות של המודיעין בנושא, אבל הבהיר כי שירותי הביון עדיין לא הגיעו למסקנה סופית באשר לנסיבות ההתרסקות.

"ההערכה היא כי מדובר במתקן נפץ שהוטמן במטען של המטוס או באזור אחר על סיפונו", אמר הגורם.