ראש ממשלת רומניה התפטר בגלל שריפה במועדון

אלפי בני אדם יצאו לרחובות בוקרשט בהפגנה נגד הממשלה, לאחר ש-32 בני אדם נהרגו בפיצוץ במועדון לילה בבירת רומניה. בעקבות ההפגנות הודיע ראש ממשלת המדינה על התפטרותו. "מבין את דרישות המפגינים", כתב נשיא המדינה בעמוד הפייסבוק שלו

130 בני אדם עדיין מאושפזים בביה"ח. זירת (רויטרס)

חמישה ימים לאחר השריפה במועדון לילה ברומניה שבה נספו 32 בני אדם, הודיע היום (רביעי) ראש הממשלה ויקטור פונטה על התפטרותו. הודעתו של פונטה הגיע לאחר שכ-20 אלף אזרחים יצאו לרחובות בוקרשט בדרישה כי יתפטר מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהפגנה הספונטנית שהתארגנה ברחובות הבירה נשמעו קריאות גם להתפטרותם של שר הפנים במדינה ושל מושל המחוז שבו נמצא מועדון הלילה. "תתביישו!" ו"רוצחים!", הן רק חלק מהקריאות שנשמעו במחאה.

נשיא המדינה, קלאוס יוהאניס, התייחס להפגנות בעמוד הפייסבוק שלו ואמר כי הוא מבין את דרישותיהם של המפגינים. "מישהו צריך לקחת אחריות על המקרה. הצעד הבא צריך להיות של הפוליטיקאים שאינם יכולים להתעלם מתחושות האזרחים", כתב יוהאניס.

במוצאי שבת האחרונה פרצה שריפה במועדון "קולקטיב" בבוקרשט במהלך מופרע רוק במקום. ככול הנראה זיקוקים שנורו במהלך ההופעה גרמו להתלקחות של עמוד ושל התקרה ולאחר מכן אירע פיצוץ גדול. יותר ממאה פצועים עדיין מאושפזים בבית החולים.