שוב: מטוס רוסי התרסק, עשרות נהרגו

ארבעה ימים אחרי התרסקות מטוס רוסי בסיני, התרסק מטוס רוסי מיד אחרי שהמריא מדרום סודן. מדובר במטוס תובלה שככל הנראה כ-20 בני אדם שהיו עליו נהרגו. עוד כ-20 נהרגו על הקרקע. ילד ואיש צוות ניצלו

לפחות 41 בני אדם נהרגו היום (רביעי) לאחר שמטוס מטען מתוצרת רוסית התרסק זמן קצר לאחר שהמריא מג'ובה, בירת דרום סודן. כמחצית מההרוגים באסון נפגעו על הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות ראשונות ממקום ההתרסקות נראים חלקי המטוס פזורים סמוך לגדות נהר הנילוס הלבן, ליד נמל התעופה המקומי. מחקירה ראשונית עולה כי על סיפון מטוס המטען היו בזמן ההתרסקות כ-20 בני אדם, מתוכם 10-15 נוסעים והיתר אנשי צוות.

41 הרוגים בדרום סודן (טוויטר)

על פי חלק מהדיווחים, שני בני אדם שרדו את ההתרסקות - ילד ואיש צוות. דוברו של נשיא סודן אישר כי מדובר בהתרסקות של מטוס תובלה רוסי מתוצרת אנטונוב. ייתכן שחלק מאנשי הצוות שנהרגו בהתרסקות הם אזרחי רוסיה.

לפני ארבעה ימים נספו 224 בני אדם ואנשי צוות בהתרסקות מטוס חברת "מטרוג'ט" הרוסית בחצי האי סיני. גם בשלב זה עדיין לא ברור מה הוביל להתרסקות המטוס, אך ארגון הטרור דאע"ש מיהר ליטול אחריות על הפלת המטוס.

אתמול פרסמה סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס שפענוח ההקלטות מתא הטייס של המטוס מגלה תקשורת רגילה בין הטייסים ולאחריה רעשים חשודים שהפתיעו אותם - בטרם נעלם המטוס ממסכי המכ"ם.

התרסקות המטוס בסיני

נמשכת חקירת התרסקות המטוס בסיני 

שעות קודם לכן אמר גורם רשמי בארה"ב כי מתמונות הלוויין מאזור ההתרסקות של המטוס, ניתן להבין כי לא ייתכן שטיל קרקע-אוויר הפיל את המטוס. לטענת הגורם, הממצאים מראים כי קיימת אפשרות שמשהו התפוצץ בתוך כלי הטיס עצמו.

לדברי הגורם, מצילומי הלוויין ניתן להבחין ברגע התפרקות המטוס בנקודת חום, וכי אם היה מדובר בטיל שנורה מן הקרקע ניתן היה להבחין בשובל חום בעזרת האינפרא-אדום. ההערכה הזו נתמכת גם בדבריהם של מומחים אמריקניים נוספים. לדבריהם, נקודת החום יכולה להסביר פיצוץ של מיכל דלק או של פצצה שהוטמנה במטוס.

שלשום הכחישה חברת התעופה הרוסית מטרוג'ט את ההודעה לפיה כלי הטיס שלה התפרק בעודו באוויר. "פעולה חיצונית גרמה להתרסקות ולא כשל טכני", טענו בחברה. "אין אפשרות שמטוס יתבקע באוויר כתוצאה מתקלה".