אירלנד בדרך להכשרה של סמים קשים?

תושבי אירלנד נערכים למהפכה של ממש: בתחילת השנה הבאה צפויה המדינה לפתוח מרכזי צריכה מבוקרת של סמים קשים לטובת האזרחים המכורים, אך לטענת השר האירי לענייני סמים הכוונה היא להכשיר בהמשך גם שימוש אישי בקוקאין והרואין. "מחקרים מראים שצריכה מבוקרת מביאה לירידה בשימוש עצמי מסוכן", הוא הסביר את המהלך

אילוסטרציה

האם מגמת הלגליזציה ברחבי העולם הולכת צעד אחד רחוק מדי? אירלנד צפויה לפתוח בתחילת השנה הבאה מרכזים לצריכה מבוקרת של קוקאין והרואין שתהיה מיועדת לאזרחים מכורים, אך הכוונה היא לאפשר בהמשך גם שימוש אישי בסמים אלו ולא להפליל את המשתמשים בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ב"אייריש טיימס", הרואין וקוקאין עשויים להפוך לחוקיים באירלנד בהמשך ללגליזציה של הסמים הקלים במדינה. השר לענייני סמים אודהאן אוריורדאיין אמר כי המהלך יעזור להסיר את ה"סטיגמה" סביב סוגיית ההתמכרות לסמים.

"אם אנחנו רוצים להתמודד ברצינות עם סכנת ההתמכרות לסמים ולאלכוהול, אנחנו צריכים להסתכל אחרת על שימוש בסמים", הסביר אוריורדאיין. "מחקרים מראים שהפעלת מרכזי צריכה מבוקרת מביאה לירידה בדיווחים על התנהגות מסוכנת בשימוש עצמי בסמים".

לדבריו, המרכז הראשון למכורים צפוי להיפתח בדבלין כבר בתחילת השנה הבאה, ואחריו ייפתחו בהדרגה מרכזים נוספים ברחבי אירלנד. עם זאת, הבהיר השר כי מכירה והפצה של סמים יוגדרו עדיין כעבירה על החוק.