"רעשים חשודים הפתיעו את הטייסים"

נמשכת חקירת התעלומה סביב התרסקות המטוס הרוסי בסיני: פענוח ההקלטות מתא הטייס מגלה תקשורת רגילה, אולם רגע לפני שהמטוס נעלם מהמכ"ם - נשמעו רעשים חשודים. כך עולה מדיווח של סוכנות ידיעות רוסית. עם זאת, עדיין לא ברור מהם אותם רעשים חשודים

פענוח ההקלטות מתא הטייס של המטוס שהתרסק בסיני בסוף השבוע מגלה תקשורת רגילה בין הטייסים ולאחריה רעשים חשודים שהפתיעו אותם - בטרם נעלם המטוס ממסכי המכ"ם - כך מפרסמת סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפאקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיווח שפורסם הבוקר (שלישי), לא הופיע פירוט אודות אותם "רעשים חשודים", ולמעשה מדובר בתמליל ראשוני של ההקלטות מתוך הקופסה השחורה שהגיע לידי כתב סוכנות הידיעות הרוסית בקהיר. באסון התעופה נהרגו 224 נוסעים ואנשי צוות.

זירת ההתרסקות

הלילה אמר גורם רשמי בארה"ב כי מתמונות הלוויין מאזור ההתרסקות של המטוס, ניתן להבין כי לא ייתכן שטיל קרקע-אוויר הפיל את המטוס. לטענת הגורם, הממצאים מראים כי קיימת אפשרות שמשהו התפוצץ בתוך כלי הטיס עצמו.

לדברי הגורם, מצילומי הלוויין ניתן להבחין ברגע התפרקות המטוס בנקודת חום, וכי אם היה מדובר בטיל שנורה מן הקרקע ניתן היה להבחין בשובל חום בעזרת האינפרא-אדום. ההערכה הזו נתמכת גם בדבריהם של מומחים אמריקניים נוספים. לדבריהם, נקודת החום יכולה להסביר פיצוץ של מיכל דלק או של פצצה שהוטמנה במטוס.

אתמול הכחישה חברת התעופה הרוסית מטרוג'ט את ההודעה לפיה כלי הטיס שלה התפרק בעודו באוויר. "פעולה חיצונית גרמה להתרסקות ולא כשל טכני", טענו בחברה. "אין אפשרות שמטוס יתבקע באוויר כתוצאה מתקלה".