ארה"ב: "לא ייתכן שטיל הפיל את המטוס"

גורם רשמי טען כי מתמונות הלוויין שהגיעו מאזור האסון בסיני ניתן לשלול את האפשרות שטיל קרקע-אוויר הוא שהוריד את מטוס ה-A321. עם זאת, עדיין קיימת האפשרות לפיצוץ בתוך כלי הטיס עצמו, של מיכל דלק או של פצצה

זירת ההתרסקות

גורם רשמי בארה"ב אמר הלילה (שלישי) כי מתמונות הלוויין מאזור ההתרסקות של המטוס הרוסי בסיני ניתן להבין כי לא ייתכן שטיל קרקע-אוויר הפיל את המטוס. לטענת הגורם, הממצאים מראים כי קיימת אפשרות שמשהו התפוצץ בתוך כלי הטיס עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הגורם, בלוויין ניתן להבחין ברגע התפרקות המטוס בנקודת חום, וכי אם היה מדובר בטיל שנורה מן הקרקע ניתן היה להבחין בשובל חום בעזרת האינפרא-אדום. ההערכה הזו נתמכת גם בדבריהם של מומחים אמריקנים נוספים. לדבריהם, נקודת החום יכולה להסביר פיצוץ של מיכל דלק או של פצצה בתוך כלי הטיס עצמו.

אתמול הכחישה חברת התעופה הרוסית מטרוג'ט את ההודעה לפיה כלי הטיס שלה התפרק בעודו באוויר. "פעולה חיצונית גרמה להתרסקות", טענו בחברה. "אין אפשרות שמטוס יתבקע באוויר כתוצאה מתקלה".

"טיל לא יכול היה להפיל את המטוס" (רויטרס)

דובר הקרמלין שנשאל אתמול על האפשרות שפעולת טרור הפילה את המטוס השיב כי אף אופציה אינה נשללת בשלב זה. על פי הדיווחים, מבדיקת הקופסה השחורה עולה כי הטייס לא ביקש עזרה.

אולם ביום ראשון הודיע גורם רשמי בכיר במנהלת התעופה הרוסית כי מטוס האיירבאס הרוסי שהתרסק במצרים התפרק באוויר. אותו גורם אמר את הדברים לאחר שביקר באתר ההתרסקות והתרשם מהממצאים בזירה.

ראש סוכנות תעופה הרוסית אלכסנדר נרדקו אמר לרשת הטלוויזיה רוסיה 24 כי "העובדה ששברי המטוס הרוסי מפוזרים על פני שטח רחב מאוד מצביעה על כך שהמטוס מסוג A321 התפרק באוויר בגובה רב".