"דילר חדר השינה" נשלח למאסר

צעיר בן 20 מהעיר לייפציג שבגרמניה נשפט ל-7 שנות מאסר לאחר שנחשף כי ניהל עסק של מיליונים ממכירת סמים באינטרנט. על פי האישום הוא מכר כטון של סמים לא חוקיים בשווי 4.4 מיליון יורו

הנער מכר טון סמים דרך האינטרנט (חדשות 2)

בית משפט בגרמניה גזר אתמול (שני) עונש מאסר על צעיר שניהל עסק של מיליוני אירו דרכו מכר כמעט טון של סמים לא חוקיים מחדר השינה שלו בדירת אמו בעיר לייפציג. הצעיר בן ה-20 שזכה לכינוי "דילר חדר השינה", נשפט לשבע שנות מאסר בכלא לעבריינים צעירים באשמה שניהל, לדברי המשטרה, "עסק אינטרנטי מתוחכם ביותר". על פי ההערכות, מאז 2013 מכר הצעיר כמעט טון של סמים לא חוקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הצעיר מכר באמצעות הדואר האלקטרוני חשיש, אקסטזי, קוקאין, LSD ותרופות מרשם בשווי של כ-4.4 מיליון אירו. בעת שנעצר מצאו השוטרים בחדרו כ-300 קילוגרמים של סמים. התביעה דרשה מאסר של שמונה שנים ושמונה חודשים, וההגנה ביקשה מאסר של שש וחצי שנים. השופט אמר שהעובדה שהצעיר התוודה על כל מעשיו נזקפת לזכותו, למרות שלא הביע כל חרטה. הנוכחים במקום סיפרו כי הוא הרבה לחייך בשיעמום במהלך המשפט. פסיכיאטר שבדק אותו קבע כי חסרה לו בגרות רגשית וכי הוא סובל מהפרעה חברתית.

אמו בת ה-48 סיפרה כי בעברו היה "פרוע" ולאחרונה הפך מתבודד, לא הייתה לו חברה, והוא הפסיק לבלות ואסר עליה להיכנס לחדרו מזה שנתיים. כדי להסוות את פעילותו, שכר הצעיר שרתי מחשב בהולנד והשתמש בכתובות IP שונות ברחבי גרמניה. את הסמים היה שולח ללקוחותיו בדואר רשום ומקבל מהם תשלום במטבע הווירטואלי ביטקוין.

הפרשה נחשפה כאשר חבילה שיועדה ללקוח הושארה מחוץ לדירתו ונמצאה על ידי השכנים. על החבילה הופיעה כתובת מייל שהובילה את המשטרה אל הצעיר. המשטרה עדיין לא איתרה את הספק שלו. "מטרתו של הצעיר הייתה אחת", אמר התובע במשפט. "הוא רצה להיות מוכר הסמים האינטרנטי הגדול בכל הזמנים".