"פעולה חיצונית גרמה להתרסקות"

חברת התעופה הרוסית שמטוסה התרסק בסיני בשבת משחררת הצהרה שעשויה לאשר את טענת דאע"ש לפיה הם שהפילו אותו. "אין אפשרות שמטוס יתבקע באוויר כתוצאה מתקלה", אמרו בחברה

חברת התעופה הרוסית מטרוג'ט מכחישה את ההודעה לפיה כלי הטיס שלה שהתרסק בסוף השבוע במצרים, התפרק בעודו באוויר. "פעולה חיצונית גרמה להתרסקות", טענו בחברה. "אין אפשרות שמטוס יתבקע באוויר כתוצאה מתקלה". נימוק זה עשוי לאשר את טענת דאע"ש, לפיה ארגון הטרור הוא זה שהפיל את המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר הקרמלין שנשאל הבוקר (שני) בנוגע לאפשרות שפעולת טרור הפילה את המטוס השיב כי אף אופציה אינה נשללת בשלב זה. על פי הדיווחים, מבדיקת הקופסה השחורה עולה כי הטייס לא ביקש עזרה.

אולם ביום ראשון הודיע גורם רשמי בכיר במנהלת התעופה הרוסית כי מטוס האיירבאס הרוסי שהתרסק במצרים התפרק באוויר. אותו גורם אמר את הדברים לאחר שביקר באתר ההתרסקות והתרשם מהממצאים בזירה.

במסיבת העיתונאים שכינס בתחילת השבוע הסביר הבכיר, ויקטור סורוצ'נקו, כי עדיין מוקדם מכדי לקבוע מהן הנסיבות שהובילו לתאונה האווירית. גם בממשל המצרי, שנציגים מטעמו החלו בבדיקת הקופסה השחורה של המטוס, לא ממהרים לצאת בהצהרות. בהתייחסות לממצאי הבדיקה אמר היום נשיא המדינה א-סיסי כי חקירת האירוע עשויה להימשך מספר חודשים.

ראש סוכנות תעופה הרוסית אלכסנדר נרדקו אמר לרשת הטלוויזיה רוסיה 24 כי "העובדה ששברי המטוס הרוסי מפוזרים על פני שטח רחב מאוד מצביעה על כך שהמטוס מסוג A321 התפרק באוויר בגובה רב".

בטלוויזיה הרוסית דווח כי טייס המשנה של המטוס התריע על מחדל בטיחות בבוקר האסון. אלמנתו של הטייס סיפרה כי בשיחה שערכה איתו זמן קצר לפני שהמריא בפעם האחרונה, הביע בעלה דאגה מהמצב הטכני של המטוס שלדבריו היה רחוק מלהיות משביע רצון. על פי דיווחים אחרים במדינה, לפני כשלושה חודשים בוטלה טיסה של המטוס בשל תקלה בזנבו.

השתתף בהכנת הידיעה: עמית ולדמן