"המטוס הרוסי התפרק באוויר"

ממצאים ראשוניים מחקירת התרסקות המטוס הרוסי בסיני מגלים כי כלי הטיס התפרק בעודו באוויר. הנסיבות שהובילו לטרגדיה שגבתה את חייהם של 224 נוסעים ואנשי צוות עדיין אינן ברורות. מוקדם יותר אמר נשיא מצרים א-סיסי כי חקירת האסון עשויה להימשך מספר חודשים

הממצאים מרמזים: המטוס התפרק באוויר. בוחן (רויטרס)

מטוס האיירבאס הרוסי שהתרסק במצרים התפרק באוויר – כך הודיע היום (ראשון) גורם רשמי בכיר במנהלת התעופה הרוסית, שביקר באתר התרסקות כלי הטיס והתרשם מהממצאים בזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במסיבת עיתונאים שכינס בנושא הסביר הבכיר, ויקטור סורוצ'נקו, כי עדיין מוקדם מכדי לקבוע מהן הנסיבות שהובילו לתאונה האווירית. גם בממשל המצרי, שנציגים מטעמו החלו בבדיקת הקופסא השחורה של המטוס, לא ממהרים לצאת בהצהרות. בהתייחסות לממצאי הבדיקה אמר היום נשיא המדינה א-סיסי כי חקירת האירוע עשויה להימשך מספר חודשים.

ראש סוכנות תעופה הרוסית אלכסנדר נרדקו אמר לרשת הטלוויזיה רוסיה 24 כי "העובדה ששברי המטוס הרוסי מפוזרים על פני שטח רחב מאוד מצביעה על כך שהמטוס מסוג A321 התפרק באוויר בגובה רב".

בטלוויזיה הרוסית דווח כי טייס המשנה של המטוס התריע על מחדל בטיחות בוקר האסון. אלמנתו של הטייס סיפרה כי בשיחה שערכה איתו זמן קצר לפני שהמריא בפעם האחרונה, הביע בעלה דאגה מהמצב הטכני של המטוס שלדבריו היה רחוק מלהיות משביע רצון. על פי דיווחים אחרים במדינה, לפני כשלושה חודשים בוטלה טיסה של המטוס בשל תקלה בזנבו.

עד שיוסקו מסקנות בעניין, חתם מפקח התחבורה ברוסיה על צו לבדיקת כל מטוסי איירברס A321 של חברת התעופה Kogalymavia. עם זאת, במוסקבה הודיעו כי תהליך הבדיקה לא ייפגע בפעילות השוטפת של חברת התעופה.

גורמים רשמיים בהנהלת החברה טוענים שכל צי המטוסים שלה מטופל בזמן ונבדק באופן מדוקדק ויסודי לפני כל המראה. בהודעה שפורסמה באתר הרשמי, ביקשה החברה את אמון הלקוחות והבהירה שתעשה ככל שביכולתה כדי לגלות את הסיבות שהובילו לטרגדיה שבה קיפדו את חייהם 224 נוסעים ואנשי צוות.