תיעוד: פשיטה על קלפי בטורקיה

מדיווחים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת במדינה עולה כי במספר מוקדים שמזוהים עם היריבה העיקרית של הנשיא המכהן ארדואן, המפלגה הכורדית, אירעו תקלות ונעצרו מצביעים בשל "הפרת חוק הבחירות". "ארדואן הבין שאי אפשר לנצח בהליך דמוקרטי", טענו במפלגה הכורדית

האם הממשל הטורקי מנצל את כוחו כדי לעצור את המצביעים הכורדים במדינה? כך עולה מדיווחים בכלי התקשורת הטורקים, ומתלונות של פעילי מפלגת HDP, מפלגת העם הדמוקרטית, ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך למשל, ראש המפלגה הדמוקרטית בחבל קירקלרלי שבצפון-מערב טורקיה, בו ישנה תמיכה רחבה במפלגה הכורדית, נעצר מכיוון ש"התנגד לגורם רשמי בקלפי". על פי טענת הממשל, הוא נעצר כי סירב להציג תעודות.

אתר ההוריאייט הטורקי דיווח שמנהיג סטודנטים נוסף מהתנועה נעצר מכיוון ש"הפר את חוק הבחירות". באזורי בחירה אחרים שמזוהים כמוקדי תמיכה של המפלגה הכורדית דווח על הפסקות חשמל, כמו למשל בחבל דייארבאקיר, שם אף דווח על סגירת צירים במקביל להליך הבחירות.

הבחירות האחרונות בטורקיה (רויטרס)

ראשי המפלגה הכורדית טוענים בדף הטוויטר שלהם כי "ארדואן הבין שאי אפשר לנצח בהליך דמוקרטי, לכן הוא בוחר בנתיב חדש". הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן, שכבר הצביע היום, כמו ראש ממשלתו, אמר לעיתונאים באיסטנבול כי "העם שלנו יחליט, ואנו נכבד את התוצאות שמשקפות את רצונו". ארדואן לא ניסה להסתיר את העובדה שהוא מבקש להשיג שלטון של מפלגה אחת, שיוביל אותו למעמד של סולטן מודרני או מנהיג בעל יותר סמכויות.