לפני ההתרסקות: "חוזרים הביתה"

בני זוג שחגגו את יום הנישואין הראשון, חברים שנסעו לחופשה ומשפחות שטסו לבלות בנופש בעיר המצרית שארם א-שייח' שבדרום חצי האי סיני: 224 נוסעים ואנשי צוות נספו בהתרסקות טיסת "מטרוג'ט" לסנט פטרסבורג. אלה כמה מסיפוריהם

נשיא רוסיה פוטין הכריז על מחר (ראשון) כיום אבל לאומי בעקבות התרסקות מטוס חברת "מטרוג'ט" בסיני - אסון שבו נספו 224 בני אדם, בהם 25 ילדים, 140 נשים ו-59 גברים. בנמל התעופה בסנט פטרסבורג התאספו מאות קרובים ובני משפחות של ההרוגים - שפרצו בבכי תמרורים עם היוודע המרה שבבשורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב הנוסעים על מטוס האיירבאס A321 שיצא משארם א-שייח' לכיוון סנט פטרסבורג סמוך לשעה 06:00 (שעון מקומי) היו ממוצא רוסי. חלקם מאוקראינה והשאר מבלארוס. ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם, כמו גם ברשת החברתית הרוסית VKontakte כבר נפוצו התמונות האחרונות שהעלו הנספים מהנופש בשארם א-שייח' - נופש שהסתיים בטרגדיה.

אזור ההתרסקות (גוגל)

"להתראות מצרים, שלום סנט פטרסבורג", כתבה אחת הצעירות שתמונתה פורסמה. "אנחנו נוסעים הביתה". יממה קודם לכן היא העלתה פוסט מחויך ואופטימי מהחוף: "אנא, עשו שהזמן יעצור".

על המטוס היה זוג צעיר מסנט פטרסבורג שנסע לעיר המצרית שבדרום חצי האי סיני, כדי לחגוג את יום הנישואין הראשון שלו. אחת מחברותיה של הצעירה שהייתה אמורה לשוב לרוסיה, סיפרה: "היא התקשרה אליי אתמול ואמרה שהם נהנים מאוד, שמזג האוויר מעולה. היא גם שלחה תמונות. הם נראו כל כך יפים וצעירים".

פוטין הכריז על יום אבל (טוויטר)

באחת התמונות נראה גבר צעיר ומחויך כשהוא מחזיק פעוטה ישנונית על מדרגות המטוס בסופה של החופשה. על פי דיווחים, מדובר בנוסע ששמו יורי שיינה ובתו אנסטסיה - רק בת שלוש. את התמונה העלתה אם המשפחה, אולגה - שגם היא נספתה באסון.

שלוחת דאע"ש בסיני טענה מוקדם יותר כי היא עומדת מאחורי המעשה וכי ביצעה זאת כנקמה על תקיפות רוסיה בסוריה, אך הדבר מוטל בספק רב כיוון שגורמים רשמיים במצרים טענו כי ההתרסקות נבעה מכשל טכני שעליו דיווח הטייס. במשרד התחבורה הרוסי מיהרו לבטל את הטענות ואמרו כי "זה לא אפשרי".

בעקבות האירוע, הודיעו חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה וחברת התעופה הצרפתית אייר פרנס כי מטוסיהן יפסיקו לטוס מעל אזור סיני עד לסיום חקירת ההתרסקות. "נימנע מלטוס מעל סיני עד לבירור סיבת ההתרסקות", אמרו בלופטהנזה.