מטוס רוסי התרסק בסיני, 100 גופות אותרו

צוותי חילוץ והצלה פועלים בתנאי שטח ומזג אוויר קשים בחצי האי סיני במאמץ לאתר ניצולים כתוצאה מהתרסקות מטוס הנוסעים הרוסי. גורמים במדינה: "הסיכוי קלוש". מד"א וצה"ל הציעו סיוע בפעולות בשטח. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הקופסה השחורה נמצאה בזירת ההתרסקות

התרסקות המטוס הרוסי במצרים: צוותי חילוץ והצלה מצרים הגיעו במהלך שעות הבוקר למרכז חצי האי סיני, זאת לאחר שמטוס נוסעים רוסי התרסק היום (שבת) באזור ובו למעלה מ-200 נוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית שהתבצעה בזירת ההתרסקות עולה כי המטוס מסוג איירבאס A-321 של חברת תעופה רוסית התרסק באזור הררי בקרבת שדה התעופה באל עריש, שבצפון חצי האי. על פי הדיווחים בתקשורת המצרית, צוותי החילוץ וההצלה שהגיעו למקום פועלים בתנאי שטח ומזג אוויר קשים במיוחד.

עד כה דווח כי 100 גופות של נספים באסון אותרו בזירת האירוע. גורמים ביטחוניים באזור ציינו כי המטוס עצמו "נחצה" לשני חלקים וכעת פעולות החילוץ מתמקדות בסמוך אליהם.

"ניסיונות קלושים לאיתור ניצולים"

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי במסגרת פעילות צוותי החילוץ אותרה הקופסה השחורה, בה ככל הנראה הוקלטו השיחות בטרם נעלם המטוס ממסכי המכ"ם. בדיווחים שונים במדינה נטען כי הסיכוי למציאת ניצולים קלוש, זאת למרות שאחד מאנשי החילוץ וההצלה אמר מוקדם יותר לסוכנות הידיעות רויטרס כי "נשמעו קולות מבין חלק מהריסות המטוס" והבהיר כי הכוחות מנסים כעת לאתר ניצולים.

משרד החוץ: "אין ישראלים"; מד"א הציע סיוע 

המטוס המריא סמוך לשעה 05:51 משארם א-שייח לכיוון סנט פטרסבורג, עליו היו 212 נוסעים, רובם תיירים רוסים, ועוד שבעה אנשי צוות. מדיווחים שהגיעו מכלי התקשורת ברחבי העולם עולה כי הטייס היה בגובה של 31 אלף רגל אך תוך זמן קצר הנמיך גובה ונעלם מהמסכים.

ממשרד החוץ בישראל נמסר כי עד כה לא ידוע על ישראלים שהיו על המטוס שהתרסק. כמו כן, בעקבות הדיווחים על אפשרות לאיתור ניצולים, פנה מנכ"ל מד"א אלי בין לסהר האדום והציע את שירותי הארגון למצרים בסיוע בפעולות החילוץ. מנכ"ל מד"א הנחה את הגורמים הרלוונטים בארגון לפעול בתיאום מול משרד החוץ וליצור קשר עם הסהר האדום המצרי והצלב האדום הרוסי והציע להעמיד 30 אמבולנסים של מד"א ואת מסוקי הארגון לטובת סיוע בהענקת טיפול רפואי ופינוי הנפגעים באסון ככל שידרש.  

חיל האוויר העמיד לרשות המצרים מטוס תצפית שסייע בחיפוש אחר שרידי המטוס בשטח. כמו כן מצה"ל נמסר כי הוצע סיוע למצרים ולרוסיה בפעולות האיתור והחילוץ ככל שיידרש.

פוטין הכריז: יום אבל לאומי

מוקדם יותר הבוקר פרסם משרד ראש הממשלה המצרי הודעה המאשרת את פרטי האירוע, לפיה המטוס הרוסי התרסק בשטחה של מצרים. ההודעה באה בעקבות שורה של דיווחים סותרים בנוגע לגורלו של המטוס.

"יום אבל לאומי", פוטין (רויטרס)

ראש הממשלה המצרי שריף איסמאעיל כינס את שריו לישיבה מיוחדת בעניין ההתמודדות עם המשבר. מקביל הכריז נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על יום אבל מחר ברוסיה, לזכרם של קורבנות ההתרסקות במצרים.

בהכנת הכתבה השתתפו אסף יחזקאלי, ניר דבורי, עמית ולדמן, ירון שניידר וגלעד גמליאלי.