מטוס נוסעים רוסי התרסק במצרים

כלי התקשורת במדינה דיווחו כי מטוס נוסעים רוסי ובו כ-200 נוסעים התרסק בשטח חצי האי סיני. על פי הדיווחים, המטוס הנמיך את גובה הטיסה זמן קצר לפני שנעלם מהמכ"ם. צוותי חילוץ שהגיעו לזירת ההתרסקות: "נשמעו קולות מבין ההריסות"

מטוס איירבאס 321 (ארכיון) (רויטרס)

אסון תעופה בחצי האי סיני: כלי תקשורת במצרים דיווחו הבוקר (שבת) כי אבדו עקבותיו של מטוס רוסי ובו למעלה-200 נוסעים לאחר שהמריא משארם א-שייח לכיוון סנט פטרסבורג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהצהרה שפורסמה מטעם משרד ראש הממשלה המצרי שריף איסמעיל נטען כי המטוס שהמריא סמוך ל-05:51 התרסק בצפונו של חצי האי, וכי הוא צפוי לכנס את השרים לישיבה קבינט מיוחדת להתמודדות עם המשבר. בהודעת המשרד צויין כי המטוס היה בגובה 31 אלף רגל ואף הנמיך גובה זמן קצר לפני שנעלם ממסכי המכ"ם. יחד עם זאת, מאז שעות הבוקר המוקדמות הגיעו דיווחים סותרים מטעם גורמי תעופה ברוסיה ובמצרים כאחד באשר להתרסקותו.

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי צוותי חילוץ שהגיעו לאזור ההתרסקות בדרום אל-עריש מצאו שרידים של המטוס שהתרסק בשטח הררי. "שמענו קולות מבין ההריסות של אחד מחלקי המטוס שאנו מנסים להגיע אליהם", אמרו כמה מאנשי החילוץ בשטח. בהקשר זה, ארגון מד"א בישראל פנה אל הסהר האדום והציע סיוע לאנשיו באיתור לכודים, זאת מאחר והזירה ממוקמת במרחק של כמה עשרות קילומטרים מגבול ישראל. בינתיים, במצרים דווח כי 100 גופות נמצאו קרבת השרידים.

המטוס המדובר הוא מסוג איירבאס A-321 של חברת תעופה רוסית  עליו היו 212 נוסעים, רובם תיירים רוסים, ועוד שבעה אנשי צוות. גורמים ביטחוניים במצרים שללו אפשרות שמדובר באירוע ביטחוני שבגללו התרסק המטוס.

במקביל, ממשרד החוץ בישראל נמסר כי עד כה לא ידוע על ישראלים שהיו על המטוס שהתרסק. כמו כן חיל האוויר סייע למצרים באיתור שרידי המטוס באמצעות מטוסי תצפית. מצה"ל נמסר כי סיוע נוסף הוצא למצרים ולרוסיה בטיפול במשבר בחצי האי.

בהכנת הידיעה השתתפו: אסף יחזקאלי, ניר דבורי, ירון שניידר וגלעד גמליאלי.