הסוף העצוב של הכלב ששבר את שיא העולם

הבולדוג טילמן שהפך לכוכב רשת עקב ביצועי הגלישה המדהימים שלו, מת בגיל 10 ממחלת לב. בעליו של הכלב שבידר מיליונים ברחבי העולם נזכר ברגעי התהילה המופלאים של הכלב בים הפתוח: "הוא גרם לכולם לחייך"

הסוף העצוב של הכלב שובר השיאים: הוא חרך את הגלים על ארבע, גרם למיליוני אנשים ברחבי העולם לחייך - והפך לתופעת רשת. בגיל 10, מת הבולדוג טילמן שהפך לאגדה לאחר ששבר את שיא העולם בגלישה לכלבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכלב האהוב מת השבוע בביתו שבקליפורניה, לאחר שסבל מבעיה בלבו. הוא הובהל לטיפול אצל הווטרינר שלא הצליח להציל את חייו. "הוא היה החבר הכי טוב שלי, האח שלי והצל שלי", אמר בעב בעליו לאחר שנודע לו על מותו. "בכל פעם שהוא היה גולש - הוא היה גורם למיליונים של בני אדם בעולם לחייך. הוא היה 27 קילו של השראה להמון אנשים".

הבולדוג הגולש התפרסם לראשונה ביוטיוב ב-2007: מעל 20 מיליון בני אדם צפו בו גולש על גלשן בים הפתוח - ואפילו בענקית הטכנולוגיה 'אפל' התלהבו מכישוריו - והשתמשו בקטע מהסרטון באחת מהפרסומות שלהם.

טילמן שבר את שיא העולם כשגלש למרחק של 100 מטרים ב-19.678 שניות בשת 2009. השיא שלו נשבר 4 שנים מאוחר יותר על ידי כלב בשם ג'אמפי, שגלש את אותו המרחק ב-19.65 שניות.