"אנשים מתוגמלים על פירוק המדינה"

עימות רפובליקני נוסף: שני המתמודדים המובילים טראמפ וקארסון עמדו מול מתקפה צולבת מצד שמונת המתמודדים הנוספים בעימות שעסק בעיקר בנושאים כלכליים. השניים הותקפו בעיקר על חוסר ניסיונם הפוליטי: "חייבים לבחור באדם עם ניסיון"

המועמדים לראשות המפלגה הרפוביקנית התכנסו הלילה (חמישי) לעימות שלישי בדרך לבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016. כשהזמן הולך ואוזל לקראת המינוי, מיהרו המשתתפים לתקוף את המועמדים המובילים דונאלד טראמפ ובן קארסון. שני המועמדים חסרי הניסיון הפוליטי נאלצו להתמודד עם מתקפה צולבת מצד שמונת המועמדים הנוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העימות, שהתמקד בנושאים כלכליים, דרש מהשניים להוכיח פעם אחר פעם את בקיאותם בנושאים פיננסיים ולשכנע כי ביכולתם להוביל מהלכים בתחום. מושל אוהיו ג'ון קייסיק, פתח את הדיון. "אנו עומדים לבחור במישהו שלא מתאים לתפקיד", אמר כשהוא מכנה את תכנית המיסים של טראמפ "הזויה". "אנו חייבים להתעורר. אסור לנו לבחור מישהו שלא יודע איך לבצע את העבודה, חייבים לבחור באדם עם ניסיון".

מושל פלורידה לשעבר, ג'ב בוש, מבלי להזכיר את טראמפ בשמו, אמר: "מדאיג אותי שאנשים מתוגמלים על כך שהם מפרקים את המדינה הזאת". העימות מגיע בזמן קריטי במרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית, כאשר קארסון משיג את טראמפ בכמה מן הסקרים רק שלושה חודשים לפני הבחירות הראשונות שיערכו באייווה.

חסרי ניסיון? טראמפ וקרסון, הלילה (רויטרס)

הסנטור טד קרוז התעלם משאלות על המצב הכלכלי כדי לבקר את התקשורת. "השאלות שנשאלות כאן מסבירות מדוע הציבור האמריקני לא סומך על התקשורת", אמר. "זה לא קרב אגרוף, למה שלא נדבר על הנושאים החשובים באמת?". הביקורת על התקשורת זיכתה אותו בתשואות, אך סייעה לו להתחמק ממתן תשובות.