בעקבות המחאה: וולמארט הסירה את תחפושת החייל הישראלי

ילדי ארצות הברית שחלמו להתחפש לחייל צה"ל יצטרכו למצוא אופציה אחרת: ענקית הקמעונאות הורידה מהמדפים ומהאתר את התחפושת ששיווקה לקראת חג ליל כל הקדושים. בקהילה המוסלמית בארה"ב זעמו על התחפושת ואיימו להחרים את הרשת

התחפושת שהוצעה למכירה

בעקבות המחאה, הרשת התקפלה: חברת הקמעונאות האמריקנית "וולמארט" תפסיק למכור תחפושת של חייל צה"ל בעקבות מחאת צרכנים - כך דיווח הלילה (בין שלישי לרביעי) ה"ניו יורק טיימס". חלק מהגולשים האשימו את הרשת במכירת "תחפושת של צבא האפרטהייד", ומנהלי הרשת הורו על פי הדיווח להפסיק את המכירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע פרסמה הרשת באתר האינטרנט שלה כי לקראת ליל כל הקדושים בארה"ב הרשת תספק תחפושת של חייל ישראלי לילדים. התחפושת, שהוצעה במחיר של 27.44 דולרים, כוללת מכנסיים, חולצה עם הכיתוב "צה"ל" בעברית, חגורה וכומתה אדומה.

בתמונה שצורפה למודעה נראה ילד כשהוא אוחז ברובה צעצוע שמזכיר עוזי, אך לא מדובר בחלק מהאביזרים המצורפים לתחפושת. מספר ארגונים מוסלמיים בארה"ב איימו לבטל את הקשרים המסחריים עם הרשת בעקבות התחפושת ולהחרים את הרשת.

חלק מהגולשים זעמו על התחפושת שתומכת בצה"ל: "אתם יכולים באותה מידה למכור תחפושת של היטלר לילדים", כתב משתמש בשם שאריף.

"כעת ילדכם יוכל ללכת לבית של חברו, להשתלט על חדר השינה שלו ועל כל הצעצועים שלו ולטעון שאלוהים העניק לו את הזכות הזאת", נכתב בתגובה אחרת. "אם החבר יסרב, חייל צה"ל הקטן שלכם יוכל להגיב בכוח ואם החבר ינסה להתנגד - תוכלו לטעון שמדובר באנטישמיות".