יצאו לראות לווייתנים - וטבעו בים

ספינת תיירים שקעה במהלך סיור צפייה בלווייתנים מול חופי קנדה. 5 בני אדם טבעו למוות וחיפושים נערכים אחר נוסע נוסף שמוגדר נעדר. "הנוסעים היו נראים אבודים ומזועזעים", סיפר אחד המחלצים

לפחות חמישה בני אדם טבעו למוות לאחר שספינת צפייה בלווייתנים שקעה אמש (ראשון) מול חופי בריטיש קולומביה בקנדה. על הספינה, בשם לווייתן 2 (Leviathan II), היו 27 נוסעים. 21 מהם חולצו ונוסע אחד עדיין מוגדר נעדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ספינות וסירות סיוע, יחד עם מסוק ומטוס של צבא קנדה הוזנקו אל מוקד הטביעה - 12 ק"מ מול חופי טופינו, מיד אחרי שסירת התיירים שלחה אות מצוקה לפנות בוקר. בבית החולים של טופינו קלטו את רוב הניצולים, כולם במצב יציב.

בספינת החילוץ הראשונה שהגיעה היה גם טום קמבל, שתיאר את רגעי הדרמה עמוק בים. "המראה שלהם סיפר את הסיפור כולו", אמר קמבל. "אני לא יכול לתאר את המבט בעיניי האנשים האבודים - הם נראו אבודים לגמרי ומזועזעים".

גם בשעה זו לא ברור לגמרי מדוע ספינת לוויתן 2 טבעה. על פי חלק מהדיווחים, תנאי מזג אוויר קשים גרמו לאסון. "כל מי שהיה יכול לצאת לסייע יצא", אמר אחד מאנשי כוחות ההצלה מטופינו. "האנשים כאן מתגייסים מיד, כולם, כשמשהו כזה קורה".

טופינו היא עיר בת 2,000 תושבים בחוף המערבי של חוף וונקובר. היא נחשבת כיעד לתיירים מכל העולם שמבקשים לראות את יונקי הענק.